Chcecie założyć nowe konto na X? To lepiej się pospieszcie, Elon Musk wprowadza zmiany

Rozrywka

Reklama

Wyobrażaliście sobie kiedyś, żeby trzeba było płacić dodatkowe koszty za samo postowanie na X, dawnym Twitterze? My też nie.


Sam pomysł wydaje się być absurdalny. Chcecie napisać posta na X, ale żeby to zrobić – musicie uiścić „niewielką” opłatę. A przynajmniej to zapowiedział sam Elon Musk, czyli właściciel platformy.

Mogłoby się wydawać, że Twitter Blue, albo może już raczej X Premium, to już lekka przesada. Ludzie w sumie do tej pory śmieszkują z osób, które wykupują subskrypcję, aby ich posty mocniej się wybijały na tle innych. Niby ma to sens, bo łatwiej w tym przypadku o rozgłos, a w dodatku posty mogą być dłuższe, ale dla niektórych to wciąż zbędna usługa.

A teraz nowi również zapłacą

Reklama

Elon Musk stwierdził, że nowi użytkownicy będą musieli zapłacić „niewielką opłatę” za to, aby ich post na X się wybił. Jak twierdzi, jest to „jedyny sposób”, aby wpis nie zginął wśród wylęgarni botów na platformie.

Reklama

Oczywiście nie oznacza to, że jeśli założycie nowe konto, to nie będziecie musieli za nie płacić. X będzie dla Was również darmowy, ale dopiero… po 3 miesiącach.

Git? Nie git? Ludzie skłaniają się raczej do tej drugiej odpowiedzi. Zmuszanie ludzi do płacenia na X może w końcu tylko zniechęcić do zakładania nowych kont. Podobno ta opcja ma zostać wprowadzona we wszystkich krajach. Nie wiadomo jeszcze tylko kiedy.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej