w

Czym jest Nothing, Forever na Twitchu? Generowany przez AI sitcom szybko stał się hitem

W Polsce jeszcze mało kto o tym wie, ale za granicą jest to bardzo popularny projekt. Wystarczy popatrzeć na liczby, jakie się tam pojawiają.


Nothing, Forever to bardzo ciekawy projekt, który korzysta z wielu różnych programów pokroju OpenAI’s GPT, DALL-E do tworzenia serialu. Wszystko bazuje na starym sitcomie z 1990 roku – Kroniki Seinfelda. Całość może wydawać się dziwna, ale zaangażowali się w to najwięksi streamerzy.

Ponad 80 tysięcy obserwujących w jeden tylko dzień, z absolutnie zerowej publiki do kilkunastu tysięcy widzów, a projekt dopiero się zaczął.

Jak to wygląda i jak działa?

Jeżeli oglądaliście jakikolwiek sitcom, to wiecie, z czym to się je. Tutaj wszystko generowane jest przez sztuczną inteligencję, co prowadzi do zabawnych dialogów. Co też ciekawe, w pewnym momencie AI zaczęło mówić o samym sobie, wprawiając czat w osłupienie.

Program zdobył popularność także przez xQc, który zapłacił tysiąc dolarów, by odegrać w nim rolę.

Na Twitchu pojawia się naprawdę sporo fajnych, ciekawych pomysłów, które bardzo szybko ewoluują. To zdecydowanie jeden z nich. Pytanie tylko, czy AI nie zacznie mówić kompletnych głupot i nie skończy z banem.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka