w

Dlaczego Twitch usunął emotkę PogChamp? Chodzi o wczorajsze wydarzenia w USA

Twitch musiał usunąć jedną z najbardziej rozpoznawalnych emotek.


Na Twitchu jest mnóstwo emotek. Jedne są naprawdę dobre, innych kompletnie nikt nie używa. Są też takie, które od razu kojarzone są z tym konkretnym serwisem streamingowym. Do nich należał między innymi PogChamp.

Teraz emotka została oficjalnie usunięta na prośbę osoby, której twarz została do niej wykorzystana. Twitch zamierza stworzyć coś alternatywnego, ale zupełnie nie wiadomo, co to może być.

PogChamp zostaje usunięty z Twitcha

Emotka wykorzystuje wizerunek Gutierreza, jednego z graczy Street Fighter. Twitch sam z siebie postanowił usunąć po tym, jak osoba, której wizerunek widnieje na emotce, miała zdaniem serwisu zachęcać do dalszej przemocy podczas sytuacji w USA.

Chodziło głównie o ten wpis w mediach społecznościowych. Od wczoraj sytuacja w USA jest niesamowicie napięta. Gracz miał udostępnić nagrania ze strzelaniny, które zostały zbanowane przez Twittera. Twitch pociągnął temat dalej i stwierdził, że nie chce mieć z tym nic wspólnego.

W tym momencie TTV tworzy nową emotkę, ale jak komentują wszyscy widzowie serwisu, raczej nie ma to większego sensu i lepiej, by Twitch został już bez tej emotki. Choć ma być “OG”, to jednak jej zastępstwo nie będzie już tym samym.