w

Emotki PogU, WeirdChamp i masa innych znikają z Twitcha. Rozszerzenia reagują na decyzję platformy

Twitch zdecydował dzisiaj o usunięciu emotki PogChamp. To wywołało spore poruszenie i są tego pierwsze efekty.


Decyzja o usunięciu PogChamp ma swoje dalsze konsekwencje. FrankerFaceZ oficjalnie zapowiedziało usunięcie masy emotek przedstawiających wizerunek Gutierreza.

Co to dla przeciętnego widza i streamera konkretnie oznacza? Zaczyna się usuwanie PoGu, WeirdChamp i wszystkich innych wariacji znanych emotek z programów trzecich, konkretnie z rozszerzenia FrankerFaceZ. Jest to bezpośrednia reakcja na decyzję TTV odnośnie PogChamp.

Zaczyna się to, co przepowiadano

Wiele osób na Twitchu używa rozszerzeń, by powiększyć bazę emotek. To programy trzecie, jak BetterTTV czy właśnie FrankerFaceZ. FFZ zapowiedziało usunięcie znanych wszystkim emotek nawiązujących do Gutierreza.

Jest to bezpośrednia reakcja na usunięcie PogChamp z całego Twitcha. Usunięte mają zostać wszystkie wersje, czyli naprawdę dużo emotek. Do najbardziej znanych można zaliczyć także PauseChamp czy OkayChamp.

Powstała cała masa wersji z “Champ”, więc pracownikom zapewne zajmie trochę czasu, by usunąć je wszystkie. Czy inne rozszerzenia pójdą w ślady FFZ? Trudno w tym momencie powiedzieć. Część ludzi popiera ten ruch, inni mocno go krytykują, wspominając, że Twitch niezbyt się tym przejmie.

Teraz najważniejsze będą decyzje innych platform, które obsługują emotki. Możliwe, że za kilka tygodni z Twitcha ogólnie znikną te najbardziej rozpoznawalne emotki.

@Aktualizacja

BetterTV potwierdziło, że nie zamierza usuwać emotek. To bardzo ważna informacja w kontekście całej sytuacji.