w

Dzieciaki robiące msze i pogrzeby w Roblox obudziły nawet Gargamela. Youtuber sam nie wytrzymał

Trend odprawiania mszy i pogrzebów w Robloxie dotarł także na Twitcha. O co z tym chodzi i dlaczego stało się to tak popularne?


Chyba wszyscy, którzy mają TikToka, trafiali ostatnio na msze w Robloxie. Dzieci „bawią” się w ten sposób w prowadzenie mszy, ale nie tylko. Organizują wydarzenia związane z wiarą, bawią się w pogrzeby. Wszystko to ma dziwny klimat, który z jednej strony bawi, z drugiej naprawdę niepokoi.

Jeżeli kompletnie nie wiecie, o co chodzi, to wystarczy obejrzeć ten moment:

Ten TikTok zebrał ponad 1.9 mln odsłon – nie można więc powiedzieć, że jest to jakaś niszowa sprawa.

Gargamel komentuje

Wiele osób pamięta Gargamela przede wszystkim z Youtube’a, kiedy „wyjaśniał” innych twórców w bardzo charakterystyczny dla siebie sposób. Dzisiaj Gargamel jest bardziej streamerem, na Twitchu często można zobaczyć go nadającego razem z Generatorem Frajdy, natomiast klipy z ich kanału zazwyczaj z jakiegoś powodu nie przebijają się przez wszystkie inne.

Tym razem jest inaczej. Między innymi przez wspominane msze i pogrzeby. To one sprawiły, że klipy z Gargamelem stały się popularne, a wiele osób w ogóle przypomniało sobie o tym, że istnieje w ogóle kanał, na którym można zobaczyć youtubera. (Ściszcie sobie telefony)

Klip: https://www.twitch.tv/jacexdowozwideo

Media ogólnopolskie już o tym piszą jako o sposobie na przywrócenie młodych osób do religii, natomiast wszyscy inni po prostu spamują „XD” na czacie Twitcha.

Klip: https://www.twitch.tv/jacexdowozwideo

Jak to się dalej rozwinie i czy w ogóle? Tego nie wiadomo. W tym momencie mówi o tym wiele osób, a jeszcze więcej chciałoby pojawić się na takiej mszy nawet z ciekawości.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka