w

Ekipa Friza i masowe bany za wrzucanie piosenek z nowej płyty. Wujek Łuki potwierdza

Płyta Ekipy pojawiła się już u kupujących, w efekcie Youtube został zalany kawałkami Youtuberów. A ci mówią wprost – nie będą tego tolerować.


Popularni youtuberzy od lat mają ten sam problem, jeżeli chodzi o wypuszczanie do sieci czegoś, co można potem opublikować “za darmo”. W przypadku Friza było tak chociażby z kursem Ekipy, który po wypuszczeniu był dostępny na Youtube bez jakichkolwiek opłat.

Wówczas kończyło się na usuwaniu tych materiałów. Podobne problemy ma chociażby Fame MMA – nie tylko gale są restreamowane, ale także walki lądują na Youtube kilka minut po ich zakończeniu.

Bany i usunięte kanały za publikowanie piosenek z płyty

Utwory z płyty Ekipy są do odsłuchania na Youtube od kilkunastu godzin. Osoby odpowiedzialne za ochronę dóbr marki rozpoczęły więc swoje działania. Jak pisze Wujek Łuki:

“Nie akceptujemy nielegalnych upload”

W tle wiadomości na Instagramie widać treść:

“Witam, usunęliście mi bardzo dużo filmów, co skutkowało usunięciem mojego kanału. Mógłbym prosić o wycofanie? Obiecuje, że usunę wszystkie filmy”

Na co pojawia się odpowiedź:

Dzień dobry,

Nie

pozdrawiam

 

Płyta w całości zostanie opublikowana na Youtube już dzisiaj. Do tego momentu wiele kanałów po prostu zniknęło i to na własną prośbę. Raczej wszyscy wiedzieli i nadal wiedzą (uploadów ciągle przybywa), z czym wiąże się takie publikowanie utworów objętych prawami autorskimi. Dzisiaj o 18:00 pojawi się teledysk Ekipy, o 18:30 natomiast pojawi się cała płyta.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Rozrywka