w

Ekipa Friza ma nowego “członka”. Popularny polski streamer zainwestował w Ekipa Holding SA

Fot. https://youtu.be/rZUDaiSKjLc | https://youtu.be/4NaLrUaHRHY

Ekipa Friza nadal bardzo mocno się rozwija i coraz śmielej wychodzi poza Youtube.


Ekipa Friza to na pewno przełom, jeżeli chodzi o polski Youtube. Twórcy przekroczyli bariery wyświetleń, które wcześniej osiągały tylko międzynarodowe projekty. I choć Karol nie nagrywa już swojego daily, to nadal wyświetlenia wszystkich członków Ekipy są bardzo wysokie, a piosenki biją kolejne rekordy.

To, że Ekipa powołuje do życia kolejne spółki i wchodzi na giełdę, wiedzą już chyba wszyscy. Podobnie, jak to, że youtuberzy chcą rozwijać się również w typowo gamingowym kierunku. To dlatego powstają gry komputerowe nadzorowane przez Ekipę czy ich projekty ściśle powiązane z grami.

Erwon inwestyje w Ekipę milion złotych

Wczoraj w sieci pojawiła się informacja o tym, że do Ekipy dołącza Ewron. I choć jest to prawdą, to oczywiście streamer nie będzie się pojawiał na odcinkach, jak to sugerowano na kilku facebookowych grupach. Chodzi tutaj stricte o inwestycję i stanie się członkiem zarządu. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie:

“Król polskiego streamingu dołącza do Ekipa Holding SA”

Statystyki Ewrona faktycznie są imponujące, szczególnie jeżeli chodzi o regularność streamowania. Mało kto jest w stanie dotrzymać mu kroku, szczególnie w dłuższej perspektywie czasu. Na ten moment 30 ostatnich dni na polskim Twitchu wygląda następująco:

Razem z oficjalnym komunikatem pojawiła się także wypowiedź samego Ewrona. Ten potwierdza, że jego inwestycja przekroczy milion złotych. Z tym że nie chodzi tutaj o “przelew”, milion oznacza wycenę rzeczy, które Ewron posiada lub którymi dysponuje.

https://www.twitch.tv/ewroon

“Zawsze myślałem długoterminowo o tym, co robię. Swoją działalność w internecie planuje nie na jeden moment, a na wiele długich lat. Gdy oglądałem poczynania Ekipy, to widziałem to samo zaangażowanie, jakie ja mam w gamingu. Widziałem wiele podobieństw w projekcie Ekipy do mojego streamowania na Twitchu. Sam streamuje dzień w dzień od 3 lat, dlatego, gdy widziałem Daily Friza, to zauważyłem to samo zaangażowanie, które ja mam. Gdy usłyszałem o projekcie gier i tym, że Ekipa szuka kogoś do pomocy przy projektach związanych z gamingiem, to od razu zaświeciła mi się lampka możliwej współpracy. Widzę z jak dużą starannością, cała Ekipa podchodzi do swoich projektów, co widać, chociażby na podstawie progresu jakości filmów Karola. Jeżeli mogę wesprzeć projekt swoim doświadczeniem w gamingu, to wchodzę w to z ogromnym podekscytowaniem i gotowością do działania. Wiem, że na jednej grze nie skończymy, a ja w planach mam podbicie całego rynku gamingu. Nie tylko streamując gry, ale także je tworząc. Poza wsparciem w ramach tworzenia gier postanowiłem poważnie zaangażować się finansowo, dlatego poziom mojej inwestycji przekroczy milion złotych.”

To na pewno ciekawy krok, który jednak dało się przewidzieć. Wypuszczenie ubrań u Ekipy, wspólne projekty etc. Wyglądało to naprawdę dobrze i inwestycja jest zwieńczeniem wspólnych działań.

Ewron największą widownię zebrał na Fortnite i z tego jest najbardziej znany, początki jego kanału jednak miały miejsce kilka lat temu. Dzisiaj trudno byłoby go “przypisać” do jednego tylko tytułu, choć Youtube jest całkowicie zdominowany przez produkcję Epic Games.

Warto wspomnieć, że Ekipa miała sporo wspólnego z Twitchem, natomiast na ten moment kanał jest nieaktywny. Ostatnia transmisja miała miejsce jeszcze w listopadzie 2020. Natomiast nie jest tak, że youtuberzy nie obserwują tego, co się dzieje na platformie. W końcu nawet Patecki​ weźmie udział w urodzinowym turnieju xntentacion.

Wszystko to wygląda naprawdę ciekawie. Widać, że polski Twitch mocno się rozwija, szczególnie w ostatnich miesiącach. 2020 rok był dla wielu osób ogromnym przełomem, również dla Ewrona.