w

Facebook wyrzucił polskich streamerów z najbardziej zabawnego powodu, jaki można sobie wyobrazić

Facebook zdecydował się nie przedłużać umów nie tylko z polskimi streamerami, ale także tymi zagranicznymi.


Facebook dopiero teraz przestaje przedłużać swoje kontrakty ze streamerami. Wcześniej zmieniono stawki, podziękowano części za współpracę. Teraz z FB Gaming wypadają wszyscy. Choć zabawne, jaki powód podaje FB.

Informacja ta jest nieoficjalna, pochodzi od streamera znanego jako “Taku”, który miał podpisany kontrakt z Facebookiem. Podczas jednego ze streamów, do Taku zadzwonił Nitro z pytaniem o to, jak faktycznie wygląda sytuacja.

Gorszego powodu być nie mogło

Jak mówi Taku, Facebook nie przedłużał kontraktów z jednego powodu. Platforma uznała, że streamerzy sami będą chcieli zostać na FB i to bez dodatkowej zapłaty.

Uwaga, na poniższym klipie znajdują się banable na Twitchu słowa, w tym p-word. Jeżeli streamujesz, nie uruchamiaj klipa.

Gadam dzisiaj z menago i mówi tak, Facebook stwierdził, że wszyscy będą chcieli u niego streamować już bez pieniędzy, więc zamykają wszystkie kontrakty(…).

Klip: Zygzak

Oczywiście, że w Polsce nikt nie zostanie na Facebooku w momencie, gdy ten nie płaci za pojawianie się tam. Wybór jest więc pomiędzy Youtubem a Twitchem. Na TTV są większe szanse rozwoju, YT natomiast zyskuje w momencie, gdy dany streamer chciałby po prostu mówić to, co myśli, bez przejmowania się o p-wordy.