w

Friz chciał zakontraktować streamera Twitch na 3-5 lat w zamian za oddawany procent z zysków

Okazuje się, że Friz planował zakontraktować jednego ze streamerów Twitch. Prawdopodobnie byłaby to pierwsza osoba z TTV pod skrzydłami Ekipy Friza.


Raczej mało kto podejrzewał, że Friz będzie podejmował takie kroki, ale rzeczywiście youtuber miał w planach zakontraktować jednego ze streamerów Twitch. Wszyscy wiedzą, że Friz pomógł chociażby 110%, kanałowi na Youtube, który bardzo dobrze się zapowiadał.

W 2021 roku Ekipa rozmawiała także z jednym ze streamerów, by ten podpisał kontrakt na 3-5 lat. Zasada działania miała być bardzo prosta – Ekipa załatwia deale, a streamer oddaje określony procent zarobków.

Kogo chciała Ekipa Friza?

Informacje o tym wypłynęły przy okazji streama Wardęgi z xntentacionem – streamerem znanym głownie z szachów. Jeżeli kompletnie nie znacie jego historii, to w skrócie była to osoba, która w pewnym momencie miała potencjał na pobicie rekordów polski w ilości widzów. Było to w momencie wielkiego hype’u na szachy.

xntentacion był niesamowicie popularny, osiągał wysokie liczby, które potem bardzo mocno zmalały. Z rekordu na poziomie 58 tysięcy widzów w jednym momencie spadło to do poziomu kilkuset osób na streamach.

Friz chciał mnie kontraktować, ostatecznie do tego nie doszło. Kontraktować w rozumieniu, że w jakimś stopniu 5 lat współdziałamy razem, 5-3 lata działamy razem i ja powiedźmy dostaje od nich deale, on jest moim menadżerem w jakimś stopniu, PR-owo mnie wspierać i działam pod ich…

Na pewno jest to ciekawa sprawa, bo xntentacion byłby pierwszą osobą z Twitcha, która weszła w taki kontrakt. Wiadomo, że w Ekipie na pewno udziały ma Ewron, ale to zupełnie inna sprawa.

Finalnie nie doszło do porozumienia, bo Bartoszowi spadły mocno liczby, a streamer po prostu poszedł w zapomnienie. Dzisiaj nadal jest to osoba znana, ale raczej średnio oglądana i to z wielu względów. W niektórych rzeczach zawinił xntentacion, w innych faktycznie może inni streamerzy, którzy napędzali na niego krytykę.

Raczej nie ma już szans na ponowne zakontraktowanie, przynajmniej nie na tych warunkach. xntentacion nadal może się oczywiście odbić za sprawą chociażby walki na Fame MMA – nadal bowiem dostaje różne propozycje.