w

Friz porzuci starą Ekipę? Sylwester Wardęga o kończącej się umowie i nowym projekcie youtubera

Nowy projekt Friza spotkał się z bardzo różnym odbiorem. Większość widzów jest zachywcona, inni youtuberzy spoglądają na Genzie z lekkim zdziwieniem, czy wręcz niezrozumieniem.


Od wielu miesięcy mówiło się, że Friz będzie chciał w pewnym momencie stworzyć nową Ekipę. Choć były to plotki, to rozprzestrzeniały się one bardzo szybko. Praktycznie każdy, kto pojawił się gdzieś wokół Ekipy był postrzegany jako osoba, która może mieć coś wspólnego z tą nową Ekipą.

Tak było ze „110%” i mniejszymi twórcami, którzy nagrywali czasem odcinki w stylu Friza. Finalnie okazało się, że rzeczywiście oficjalnie wyszedł projekt „Twoje pięć minut”, który zdaniem chociażby Sylwestra Wardęgi nie tyle stworzy influencerów, co nową Ekipę.

Ekipa Friza się rozejdzie?

Kilka dni temu Sylwester Wardęga wspomniał:

„(…) nie wiem, czy to to jest ten tajny projekt, ale Friz planuje zrobić nową Ekipę, która będzie robiła daily, z nowych ludzi. Tak, jak Team X, że bierzesz jakieś dzieciaki, robisz im podział taki, żeby dla nich było to niekorzystne, ale oni są na tyle łasi fejmu, że wiecie… (…) Ekipa już ma swoje lata, za jakiś czas się kończy umowa na ten dom wspólny i każdy sobie pójdzie. Wiadomo, będą jeszcze nagrywać nawet za rok ze sobą, za dwa lata jakieś pojedyncze odcinki, ale każdy już chce zamieszkać samemu. Wiecie, nie każdy chce mieszkać… Niektórzy chcą założyć rodzinę, to jest normalne (…)”

Minęło kilka dni i na Youtube pojawił się oficjalnie „Genzie”, do którego wstępem ma być „Twoje 5 minut”. Wszystko faktycznie składa się na to, że chodzi tutaj o nową Ekipę. Oczywiście nie jest to nic potwierdzonego i nie można tego w ten sposób traktować, ale póki co słowa Sylwestra się sprawdzają. Po obejrzeniu kilku minut nowego filmu Friza, Wardęga mówił:

„Nie wiem, może im się to uda, ale to jest takie przerzucenie formatu, hybryda formatu telewizyjnego. Nie bez powodu ludzie odchodzą od telewizji, młodzi, żeby znaleźć telewizję na Youtube. Może pomysł jest dobry, ale forma jest sztywna i typowo telewizyjna.”

Trudno powiedzieć, czy Ekipa rzeczywiście się rozejdzie, czy umowa na dom nie zostanie przedłużona i czy to wszystko przestanie przypominać jedną paczkę znajomych. To już jedynie domysły.

https://youtu.be/8DnRdYcpxu8

Obecnie najpopularniejszą teorią odnośnie ruchów Friza jest ta, mówiąca o tym, że „Twoje 5 minut” ma wyłonić członków nowej Ekipy, nazwanej Genzie. Ile w tym prawdy? Trudno jednoznacznie stwierdzić. Inni youtuberzy wskazują, że póki co jest to przerzucenie telewizyjnego formatu na Youtube. Nitro skwitował to:

„(…) influencerzy robią konkurs, albo casting na influencerów, gdzie nagrodą jest bycie influencerem. Dziwne to jest (…)”

Trzeba bowiem zaznaczyć, że niektórzy z uczestników nowego projektu Friza mają już duże zasięgi na innych platformach, obserwuje ich nawet po kilkaset tysięcy osób, nie są to więc przypadkowe osoby, a takie, którym w wielu przypadkach już udało się wybić.

Pytanie tylko, czy to wszystko jest jakieś złe? Pierwszy odcinek spotkał się z miłym przyjęciem ze strony widzów. Ludzie nieco narzekają, że momentami jest sztywno, ale z drugiej strony jest to kontrowane faktem, iż to wszystko dopiero się ze sobą dociera.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka