w

Głośny film o Wersow i szkodliwości innych influcencerek znika z Youtube przez zgłoszenie o zniesławienie

Jeden z dość popularnych filmów odnośnie influencerek zniknął z Youtube. Co ciekawe, powodem mają być pomówienia.


REVO to youtuber, który swoją popularność zaczął zyskiwać stosunkowo niedawno. Mimo posiadania 22 tysięcy subskrypcji, wyświetlenia na jego kanale przekraczają już próg 70 tysięcy. Tymczasem jeden z najpopularniejszych jego filmów został usunięty.

ROSNĄCE WYŚWIETLENIA REVO

Chodzi tutaj konkretnie o materiał z tytułem “Polskie influencerki NADAL SZKODZĄ swoim widzom (LIL MASTI, WERSOW, OLA CIUPA)”. Ktoś najwyraźniej poczuł się dotknięty komentarzem youtubera, gdyż film został usunięty z YouTube.

To nie taka rzadkość na polskim Youtube

Tworzenie kanału commentary zawsze wiąże się z ryzykiem między innymi właśnie otrzymania zgłoszenia o zniesławienie. W tym wypadku film był naprawdę popularny, gdyż zdobył dobre 68 tysięcy wyświetleń i ewidentnie algorytm go polubił. W sumie miał 3.6 tysiąca łapek w górę i zaledwie 38 w dół.

Nie ma informacji, kto dokładnie zgłosił film i istnieje spora szansa, że ten powróci. Widać jednak, że któraś z opisywanych influencerek lub firma z nią współpracująca uznała, że materiał jest w jakiś sposób szkodliwy.

Youtuber potwierdza także, że dostał zgłoszenie o naruszenie prywatności przy filmie z Mateuszem Chmielarkiem. Film traktuje o dość specyficznych praktykach youtubera, a raczej TikTokera. Reklamował on swój projekt w sposób, który mógł sugerować, że jest to zewnętrzny podmiot. Nie wiadomo natomiast, czy zgłoszenia dokonał sam Chmielarek.

Mateusz zapowiadał na swoim profilu wyciągnięcie konsekwencji od osób, które narażają jego działalność na straty finansowe “przez negatywny wpływ na generowany przychód”. Film REVO nadal jest jednak dostępny.