w

Ile Ninja zarobił za przejście z Twitch na Mixer?

Mixer

Ile Ninja ostatecznie miał zarobić za przejście na Mixer?


Kilka miesięcy temu Ninja ogłosił, że zmienia platformę. Był to przełomowy moment, bo od tamtej chwili stało się jasne, że o streamerów trzeba walczyć.

Ile zarobił Ninja?

To właśnie dzięki Ninjy, obecnie masa twórców ma umowy czy to z Mixerem, Facebookiem, Youtube, czy samym Twitchem. Pomimo tego, że platforma Microsoftu aktualnie cieszy się najmniejszą popularnością w porównaniu z pozostałą trójką, zdołała zapłacić najwięcej rozchwytywanemu streamerowi Fortnite.

Według raportu CNN z 26 stycznia, Ninja zarabia od 20 do 30 milinów za samo streamowanie na Mixerze. Informacja ta pochodzi od Justina Wardena, dyrektora generalnego Arder, który twierdzi, że posiada dokładną wiedzę na temat umowy.

Wcześniejsze raporty wskazywały nawet na kwotę sięgającą 40 milionów dolarów, czyli różnica pomiędzy konkretnymi doniesieniami jest dość spora.CNN kontaktowało się z agencją Ninja, ale ta odmówiła potwierdzenia, czy kwota jest prawdziwa.

Gracz jednak musiał mieć ogromną motywację, aby przejść na nieznane wody i zostawić ponad 14 milionów obserwujących na Twitchu. Był jednak inspiracją dla wielu osób i pierwszym twórcą, który zdecydował się nie zarabiać tylko na samych reklamach, a związać się po prostu z platformą.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka