w

Ile zarabia H2P Gucio? Streamer o swoich zarobkach z filmów na Youtube

Gucio podczas jednej ze swoich transmisji wspomniał o zarobkach na Youtube.


Streamerzy mają kilka możliwości na zarabianie pieniędzy. Oczywiście większość przychodów generują na swoich transmisjach, za pomocą wyświetlania reklam, w przypadku Twitcha także subskrypcji, czy donacji.

Część osób publikuje na Youtube także filmy, będące skrótem najważniejszych wydarzeń ze streamów.

Ile Gucio zarobił na Youtube?

Gucio podczas jednej z transmisji dostał emaila od Google z informacją, że jego film został zaakceptowany do wyświetlania reklam.

“Już wam mówię, co to znaczy, bo to nie są przelewki”. – mówi Gucio.

Na ostatnim filmie, który ma ponad 50 tysięcy wyświetleń, streamer zarobił 2.89$, czyli po przeliczeniu nieco ponad 11 złotych. Do tej pory filmy Gucia obejrzało 9,760,715 osób. Przyjmując, że streamer zarabia 22 złote na 100 tysięcy wyświetleń, za wszystkie filmy udało mu się uzbierać około 2147 złotych.

Sami musicie sobie odpowiedzieć, czy jest to odpowiednia suma, jak na ilość poświęconego czasu na tworzenie skrótów. Youtube ma bardzo różne stawki, zależne od prezentowanych treści. Wielu twórców ma ostatnio spore problemy, jeżeli chodzi o zarobki na platformie Google, głównie przez nowe algorytmy.

“Także na kurczak-burgera wystarczy” – żartował streamer.

Najwięcej pieniędzy uzyskują filmy, z których oglądający przechodzą na kolejne materiały danego twórcy. Liczy się też czas oglądania oraz oczywiście tematyka.