w

Ile zarabia polski streamer Twitch ze średnią 1.5 tysiąca widzów? Będziecie chcieli zmienić zawód

Fot. https://www.twitch.tv/banduracartel

O zarobkach polskich streamerów krąży wiele mitów. Jedni uważają, że zarabiają oni 100 tysięcy miesięcznie (co wcale nie jest taką abstrakcją), inni, widząc żalenie się na Twitterze, zakładają, że może da się z tego zarobić kilka tysięcy.


O swoich zarobkach zazwyczaj otwarcie mówią streamerzy, którzy mają dość małą widownię. Tym razem jest nieco inaczej. BanduraCartel wprost odpowiedział, ile udaje mu się mniej więcej zarobić na Twitchu.

Dzięki temu szersza publiczność mogła się dowiedzieć, ile może zarabiać streamer o średniej wielkości, ale już ze swoją widownią i bardzo dobrymi perspektywami. BanduraCartel z miesiąca na miesiąc radzi sobie na Twitchu, z resztą nie tylko tam. Jest to jedna z osób, która wniosła na polskiego TTV coś nowego, świeżą energię, która przekłada się na widownię i klimat podczas transmisji.

Ile zarabia się na Twitchu?

Abstrahując od tego, że BanduraCartel zdecydowanie nie jest przypadkową osobą, to na ten moment skupmy się stricte na statystykach. Średnia widzów, jaką pokazuje Twitch Tracker to 1.4 tysiąca, ale streamer ma transmisje z o wiele większą widownią, gdzie peaki spokojnie przebijają ten pułap.

https://twitchtracker.com/banduracartel

Bandura pojawił się na Aferkach, podczas których Boxdel zadał pytanie o to, ile streamerzy zarabiają przy takiej widowni na Twitchu. Warto dodać, że był tam także MrDzinold, który ma podobne statystyki. Pytanie dotyczyło zarobków z donejtami, ale bez współprac.

Na miesiąc? Z 2 dychy. Bez współprac.

@Aferki

Oczywiście nie jest tak, że każdy przy 1500 widzów będzie w stanie tak dobrze zarabiać. Tutaj liczy się także, a może przede wszystkim zaangażowanie widowni. Fakt faktem, że współprace potrafią bardzo mocno zwiększyć zarobki. Warto jednak brać poprawkę także na to, że na Twitchu zarobki mogą się różnić miesiąc do miesiąca – w ostatnim czasie Polacy z reklam zarabiali naprawdę słabo.

Streamowanie nie jest jednak wcale takie proste, jak wielu osobom się wydaje. Wymaga regularności, poświęceń, wielkich pokładów kreatywności i pomysłów. Dlatego mimo tego, że na polskim Twitchu jest tak wiele osób, to ten pułap powyżej przykładowo 1000 tysiąca widzów utrzymują tylko najtrwalsi.