w

Ile zarabia się jako polski youtuber z 5-10 tysiącami wyświetleń na film?

Ostatnio wspominaliśmy o małej skali na Twitchu, a jak to wygląda na Youtube?


Osiągnięcie pułapu 5-10 tysięcy wyświetleń na film nie jest jakieś niesamowicie trudne. Wymaga na pewno pracy, ale nie jest to coś, czego nie da się osiągnąć nawet w kilka tygodni. Ostatnio wspominaliśmy o wynikach, jakie notuje się na Twitchu przy raczej małej widowni 30 osób.

Tymczasem dotarł do nas screen z polskiego Youtube’a. Skala to mniej więcej 100 tysięcy odsłon miesięcznie. 5-10 tysięcy wyświetleń na jeden film. Ile da się zarobić mając takie odsłony?

Ile zarabia się jako mały youtuber?

Twórca kanału „ZyjZpasji” udostępnił swoje zarobki na Youtube. Wynika z nich, że tematyka poszukiwań może zaoferować około 20CPM. Daje to szacunkowo około 2 tysięcy złotych miesięcznie.

Oczywiście mówimy tutaj o kwocie przed podatkami, więc od tego należy odjąć wszystkie koszta ewentualnego prowadzenia działalności.

https://www.youtube.com/channel/UC5U1weWir5Oz1t6ngq4TLaw/community?lb=UgkxjEzQ1EcJ1NI3AWqSlVC_eU5TxMqTuskD

Czy to dużo, czy mało? Każdy musi sobie ocenić sam. Na pewno stawki różnią się w zależności od tematyki kanału, czasu oglądania, wieku odbiorców etc. Warto jeszcze raz wspomnieć, że nie ma tutaj znaczenia ilość łapek ani komentarzy. Algorytm bierze pod uwagę takie rzeczy w minimalnym stopniu.

Aby rozwinąć kanał, najważniejszy jest czas oglądania. To on jest głównym czynnikiem przy polecaniu filmów. Im dłuższy watchtime, tym więcej zarabia youtuber i Youtube.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka