w

Jak obejść nową opłatę Netflixa 9.99zł za współdzielenie? Sposób, który działa

Netflix informuje o nowej opłacie za współdzielenie konta. Jeżeli chcecie je dać komuś, kto nie mieszka w Waszym gospodarstwie domowym, to płacicie dodatkowo 9,99 zł.


Netflix oficjalnie już poinformował o nowej opłacie, która ma monetyzować współdzielone konta. Jeżeli rodzic mieszkający przykładowo w Warszawie udostępnia konto dziecku, które mieszka we Wrocławiu, wówczas musi zapłacić dodatkowo 9,99 zł. Jeżeli do tego dochodzi dziecko z Krakowa, to mowa tutaj o kolejnych 9,99 zł.

Czy da się to obejść? Tak i nie jest to wcale skomplikowane. Trzeba jednak skorzystać z pewnego tricku. Ten opisał na swoim kanale „Linus Tech Tips”. Sposób polega na przechytrzeniu Netflixa, by ten myślał, że korzystamy z jednego PC.

Tani Netflix – sposób na obejście nowej opłaty

Linus oparł swój sposób o darmowe oprogramowanie o nazwie Tailscale. Jeżeli kompletnie nie słyszeliście o tym kanale, to jest to jeden z najbardziej renomowanych kanałów technologicznych. Film na temat Netflixa zyskał ponad 1,9 mln wyświetleń:

Całość jest dość prosta. Za pomocą oprogramowania stawiamy swoje własne proxy, do którego dołączają komputery innych użytkowników. Z naszego przykładu – dzieci z Krakowa i Wrocławia. W wielkim skrócie pobieramy oprogramowanie na urządzeniach i łączymy je ze sobą. Następnie dokonujemy ustawień całości tak, by działało to bez przeszkód:

Video

Czy to bezpieczne dla konta? Tak, Netflix na ten moment sam nie jest jeszcze przekonany, jak bardzo wymuszać na użytkownikach tę opłatę. W teorii nadal można używać Netflixa w podróży – nie wiadomo jednak, jak często. Niby kilka razy w miesiącu nie powinno „aktywować” systemu, ale kto wie.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka