w ,

Jak to się stało, że jedna z najlepszych szachistek na świecie wie co to JD i nazywa Delorda Sernikovem?

Reklama

Stream wybitnej zagranicznej szachistki został przejęty przez polską społeczność. Jak to się stało?


Społeczność platformy twitch.tv jest na swój sposób wyjątkowa, szczególnie jeżeli chodzi o Polskę. Przekonała się o tym pochodząca z Kanady szachistka i streamerka znana głównie jako akaNemsko.

Nowi fani pokazali jej nie tylko polskie piosenki i memy, ale również nauczyli ją kilku polskich zwrotów. Jak to się stało, że zaczęła nazywać Delorda Sernikovem i doceniła nową widownię?

akaNemsko i xnxxtentacionpl

Reklama

xnxxtentacionpl to polski streamer, który najbardziej kojarzony jest z szachami i organizacją polskiego turniejowy szachowego streamerów. Warto wspomnieć, że został on doceniony między innymi przez Hikaru (Zobacz – Hikaru pochwalił polskiego streamera Twitch xnxxtentacionpl, który zajmuje się szachami). To jednak nie wszystko. Kilka dni temu postanowił zhostować streamującą akaNemsko, która uważana jest za jedną z najlepszych szachistek na świecie i posiada tytuł arcymistrza. Zagrał z nią również w League of Legends na serwerze EUW. I tu wszystko się zaczęło.

Video

Polscy widzowie szybko się zaaklimatyzowali i postanowili nauczyć Qiyu Zhou, bo tak nazywa się szachistka, polskiej kultury oraz trochę śmieszkowania. Słuchała polskich piosenek, a w tym Dwutaktu od Alberto i świetnie się przy tym bawiła. Pochwaliła również aktywność polskich widzów, którzy wrzucali na czat wiele emotek w tym samym czasie.

Reklama

Video

Co chwilę Qiyu Zhou podrzucano również słowa do wymówienia, które zazwyczaj były przekleństwami, natomiast streamerka wykazała się lekkim sprytem i sprawdzała ich znaczenie w Google Translate.

Video

Przez wielu okrzyknięta została również „prawdziwą polską streamerką”, po tym jak wypowiedziała memiczny już zwrot „je**ć disa”. Oczywiście, to również ktoś podesłał jej ktoś na czacie.

Video

W związku z tym, że jest ona wybitną szachistką z tytułem arcymistrza (GM), użytkownicy zaczęli przerabiać znanych polskich influencerów. Między innymi wymyślono GM Tadzikievicz oraz GM Sernikov, co było nawiązaniem do Delorda i tego, że bardzo lubi to ciasto. Oczywiście streamerce wytłumaczono co oznacza słowo „sernik” i dlaczego taką ksywkę nadano Delordowi, ale i tak postanowiła sama to sprawdzić.

Video

Okej, okej teraz rozumiem. On wygląda, jakby jadł dużo sernika.

Oczywiście jest to tylko mem, ale Nemo tak się spodobał zwrot Sernikov, że postanowiła już go tak nazywać. Potwierdziła to na czacie u innego streamera – Arquela -, którego po tym wszystkim zhostowała i zaoferowała wspólne granie w League of Legends.

Reklama

Delord odniósł się do tej sytuacji na Twitterze, albowiem sam śmieje się ze swojej manii na punkcie sernika i raczej nie ma streamerce niczego za złe.

Tej przygody nie zapomni raczej ani jedna, ani druga strona. Widzowie prawodpodobnie będą towarzyszyć Nemo przy jej dalszych transmisjach. Jej popularność wśród polskiej społeczności pokazują nawet statystyki ostatnich klipów – wszystkie najbardziej popularne z ostatnich 7 dni zawierają polskie tytuły.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends