w

Jak wiele kobiet jest w TOP 100 oglądanych osób na Twitchu i YouTube? Dysproporcja w streamowaniu

Statystyki ujawniają, jak dużo i które kobiety są najchętniej oglądane na najpopularniejszych platformach streamingowych.


Twitch i YouTube to dwie główne platformy do prowadzenia transmisji na żywo. Na pewno każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że takie streamerki jak Valkyrae czy Pokimane zdecydowanie osiągnęły już wyższy poziom streamingu.

Okazuje się jednak, że są one otoczone przez przytłaczającą większość transmitujących mężczyzn i tak naprawdę trudno szukać innych, znaczących streamerek. Według raportu z I kwartału 2021 roku, wśród 100 najczęściej oglądanych streamerów, tylko dwie nie były mężczyznami – Poki i Hafu.

Dlaczego statystyki prezentują się w taki sposób?

Raport z pierwszego kwartału zauważa, że:

Luka między kobietami a mężczyznami jest nadal znaczna. Valkyrae zajęła 27. miejsce w ogólnej liczbie godzin oglądania zarówno męskich, jak i żeńskich streamerów, a Pokimane uplasowała się na 98. miejscu.

Trzeba przyznać, że “królowe streamingu” radzą sobie całkiem nieźle, jednak daleko im do szczytu na liście najpopularniejszych streamerów. Powodem tego jest demografia Twitcha, gdyż według jednego z raportów – 65% użytkowników platformy stanowią mężczyźni.

Z pewnością duży wpływ ma także czas prowadzenia streama, ponieważ najpopularniejszy streamer świata, “xQc”, wykręcił czas 1805 godzin, natomiast Pokimane tylko 584.

Trzeba przyznać, że w porównaniu do mężczyzn kobiety wypadają dość blado. Trudno dokładnie określić, co jest tego powodem, lecz wygląda na to, że mężczyźni potrafią lepiej trafić do widzów platform. Nie jest to jednak dziwne, spoglądając na wcześniej wspomnianą demografię użytkowników.