w

Mapa polskiego Twitcha pokazuje, jak TOP 1000 streamerów w naszym kraju dzieli widownię

Użytkownicy Twitcha ponownie mogą podejrzeć, jak wygląda TOP 1000 polskiego Twitcha i jak widownie dzielą się między sobą.


Użytkownik Twittera o nicku “00Linde” ponownie stworzył mapę polskiego Twitcha, która idealnie pokazuje, jak łączą się na tej platformie różnego rodzaju widownie. Jak czytamy, dane te były zbierane od 19 marca do 4 kwietnia 2021.

“1000 streamerów pogrupowanych w społeczności. Na podstawie użytkowników na czacie. Dane zbierane co 30 min”

Projekt ten cały czas się rozwija, ale już pokazuje bardzo ciekawe zależności, szczególnie w przypadku tych popularniejszych twórców.

Mapa polskiego Twitcha na przełom marca i kwietnia 2021

Autor pisze, że należy to traktować poglądowo. Niektórzy mogą się zdziwić obecnością akaNemsko, ale ta już na dobre dała się poznać Polakom, głównie za sprawą “Bartosha”.  oraz sytuacji sprzed kilku miesięcy, kiedy to polska społeczność “przejęła” jej stream i na dobre się zaaklimatyzowała.

Jak czytamy (pisownia oryginalna):

  • Mapę należy traktować poglądowo, raczej jako wizualizacje powiązań, niż źródło dokładnych danych. Projekt ma kilka ulepszeń, których raczej nie widać np. poprawiony kod, kret będzie mógł otworzyć mapę w paintcie.
  • Podział na kolory/społeczności jest umowny, ważniejszy kolor niż miejsce. Miał być dłuższy okres, ale zabrakło mi ramu na serwerze(16GB). Zbierałem też dane od Jankosa i akaNemsko, więc ich miejsce w społeczności jest lepiej odwzorowane niż ostatnio. Za kilka miesięcy kolejna mapa

Sama mapa wygląda następująco (możecie w nią kliknąć i powiększyć, ewentualnie otworzyć w nowej karcie):

Co z tego wynika? Widać, że na polskim TTV jest wiele bardzo konkretnych społeczności skupionych czasem na streamerze, a czasem na grze. Szkoda jedynie, że Xayoo Industries nadal ma taką, a nie inną aktywność. Trudno na dzień dzisiejszy sensownie porównać, kto tak naprawdę jest najpopularniejszy.