w

Japczan, popularny streamer Twitch pokazuje, ile zarobił na Youtube w ostatnim miesiącu

Japczan jest jednym z najpopularniejszych polskich streamerów Twitch. Od jakiegoś czasu działa także na Youtube.


Japczan jest niesamowicie oryginalnym streamerem, który bardzo szybko zyskał sympatię ludzi. Jego ambicja zaprowadziła go między innymi na Youtube, gdzie podobnie do Twitcha, osiąga bardzo duże liczby.

Streamer ma dobry kontakt z wieloma twórcami, dowodem czego jest chociażby pojawienie się Japczana na klipie “gng”, czy nagranie całego odcinka z Boxdelem. Wyświetlenia pokazują, że Japczan ma ogromny potencjał, który z powodzeniem wykorzystuje.

Ile zarabia się na Youtube?

Streamerzy i youtuberzy nie mają większego problemu z pokazywaniem swoich zarobków. Dlatego też Japczan podczas ostatniej transmisji pokazał swoim widzom, ile zarobił w ciągu ostatnich 28 dni.

Milion wyświetleń przełożyło się na 1466 złotych, jest to zupełnie standardowa stawka, jak na Internet, a szczególnie Adsense. Na Youtube i w mediach opartych o Adsense wiele zależy od contentu i stawek, dlatego kwota za milion wyświetleń jest różna w zależności od twórcy.

Klip: https://www.twitch.tv/japczan

Japczan skwitował, że spodziewał się nieco większej ilości pieniędzy. Widząc, jak popularny staje się Japczan można stwierdzić, że to dopiero początek jego przygody z YT i jeżeli utrzyma regularność, to może być jedną z kluczowych postaci na polskim Youtube.