w

Jeżeli dawno nie logowaliście się na Discorda, to lepiej to zróbcie. Platforma będzie usuwać konta

Osoby, które były przez dłuższy czas nieaktywne otrzymały właśnie maile z informacją o tym, że Discord będzie usuwał ich konta.


Zazwyczaj wszystkie maile od Discorda są po prostu fałszywe, natomiast w tym przypadku jest to prawda. Discord powoli zaczyna zabierać się za usuwanie nieaktywnych kont i uwalnianie konkretnych nicków.

Użytkownicy z wielu różnych państw otrzymali maile z taką samą informacją odnośnie swoich kont i ich planowanego usunięcia. Chodzi tutaj o osoby, które nie logowały się już od naprawdę długiego czasu.

Usuwanie nieaktywnych kont na Discordzie

Ile to jest to “od długiego czasu”? Mowa tutaj o użytkownikach, którzy ani razu nie zalogowali się na swoje konto od przynajmniej 2 lat. Wówczas Discord usunie ich konta 15 kwietnia 2022 roku.

Oczywiście mało kto w Polsce zrozumie ten komunikat, więc proste tłumaczenie:

“Przypominamy tylko, że Twoje konto Discord zostanie usunięte 15.04.2022. Możesz go ponownie aktywować przed tą datą, łącząc się z Discordem.”

Dokładnie tak, jak mówi komunikat – jeżeli chcecie ponownie zatrzymać swoje konto i serwery na następne lata, to wystarczy się jedynie zalogować. Jeżeli tego nie zrobicie, a macie podpięte jakieś serwery, to te również zostaną prawdopodobnie usunięte wraz z kontem założyciela. To jednak nie jest jeszcze potwierdzona informacja – możliwe, że właściciel przejdzie na innych administratorów.