w

Kamerzysta ma już nowy kanał? Pojawiają się konta, które teoretycznie należą do „Kamusia”

Od wczoraj na Youtube pojawiło się masę kanałów z nazwami „Kamuś”. Czym są i co dzieje się z oryginalnym kanałem?


Według nieoficjalnych informacji Kamerzysty nie ma już nawet w Polsce. Jego kanał jest jednak aktywny. Nikt go nie usunął, a jak wskazywaliśmy wczoraj, filmy zostały ukryte na prywatne. Oryginalny link jest jednak nadal aktywny, platforma Google nic z nim nie zrobiła.

Jedynym, co oficjalnie zostało usunięte, to oryginalny film z poniżania niepełnosprawnego intelektualnie chłopaka. Ten bowiem został usunięty przez samego YouTube po sporej ilości zgłoszeń. Co jednak z kanałami, które pojawiają się od wczoraj?

Kanały „Kamuś” mają już po kilkadziesiąt tysięcy subskrypcji

Reklama

Takich kanałów jest już całkiem sporo. Publikowane są na nich filmy takie, jak tutaj, czyli z tytułem „Oto nowy kanał”. Materiał, który jest tam wyświetlany to po prostu reuplad starych filmów, w tym konkretnym przypadku z żartem o zamykaniu kanału i końcu daily.

Oryginalny kanał nadal jest dostępny. Zmieniło się tyle, że trudniej go wyszukać. Wszystko przez to, że Youtube zarejestrował już zmianę nazwy na znicz. Podalibyśmy odnośnik, ale nie chcemy, by Google wychwyciło to przekierowanie.

Dzisiaj SocialBlade, czyli serwis zbierający informacje między innymi o stanie subskrypcji, odnotował kolejny spadek subów u Kamerzysty i ponownie jest to liczba 10 tysięcy.

Ukrycie kanału również może być sposobem nie tylko na uniknięcie dodatkowych „dowodów” na szkodliwą działalność youtubera, ale również zachowanie subskrypcji. Ludzie często mają po kilkaset subów i na liście mało komu chce się specjalnie szukać Kamerzysty, by dać mu „unsuba”. W tym momencie skorzystanie z wyszukiwarki na Youtube nie pokazuje tego oryginalnego kanału.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka