w

Kilkadziesiąt godzin po odbanowaniu, Youtube ponownie zbanował kanał polskiego youtubera

3 dni temu pisaliśmy o tym, że Youtube odbanował Rafonixa. Cóż, został on już ponownie zbanowany.


Nie wiadomo tak naprawdę, co się stało, ale nieoficjalnie mówi się o wygaśnięciu manualnie nałożonego bana. W weekend Youtube nie pracuje, a przynajmniej jego dział wsparcia nie działa pełną mocą, więc najprościej mówiąc nie miał kto zbanować ponownie kanału Rafonixa.

Oczywiście to tylko jedna z teorii tego, co mogło się stać. Razem z Rafonixem odbanowano także Gurala. Można podejrzewać więc, że jest to jakiś błąd albo faktycznie wygasły pewne bany nałożone lata temu.

Rafonix ponownie został zbanowany

Rafonix nie nacieszył się zbyt długo. Jego kanał został po weekendzie ponownie zbanowany. Marcin jest do tego przyzwyczajony, wiec pewnie nie zrobiło to na nim większego wrażenia. Obecnie na jego kanale można zobaczyć informację o niedostępności takiego adresu.

Nie wiadomo, czy Rafonix kiedyś zostanie odbanowany. Wygląda to raczej na jakiś błąd. Szczególnie że Youtube zdaje się tego kompletnie nie komentować. Ban wygasł bez żadnej informacji i został nałożony ponownie dokładnie tak samo.

Można się więc spodziewać, że w najbliższej przyszłości może zostać odbanowanych jeszcze kilka innych kanałów z Polski. Skoro nieznany jest powód tych unbanów, to w ciągu następnych tygodni czy miesięcy faktycznie może dziać się coś podobnego.