w

Kto zyskał, a kto stracił na dramie Kamerzysta vs Kruszwil vs Fagata? Na czym stanęło?

Reklama

Na Youtube od kilku dni rozgrywa się jedna z największych dram w historii polskiego internetu. Na czym to wszystko stanęło?


Tak duże dramy na polskim Youtube nie dzieją się zbyt często. W końcu chodzi o naprawdę poważne oskarżenia i sytuacje. W sumie w dramie uczestniczyła masa osób, natomiast główne role odegrały trzy z nich.

Chodzi oczywiście o Kamerzystę, Fagatę oraz Kruszwila. To na nich skupiła się cała uwaga polskiego internetu na te kilka dni. Sytuacja powoli się stabilizuje, Kamerzysta zapowiedział, że nie ma zamiaru ciągnąć tego dalej, więc pora na małe podsumowanie.

Fagata

Reklama

Wszystko to zaczęło się od Fagaty. Youtuberka na pewno zyskała widzów i obserwujących na Instagramie. Jak to wygląda w liczbach?

Reklama

W sumie od wybuchu tej afery, Fagacie przybyło kilkadziesiąt tysięcy obserwujących. Głównie ze względu właśnie na dramę. Kanał Youtube także urósł, natomiast nie pojawiało się tam zbyt wiele rzeczy odnoszących się do tej konkretnej sytuacji.

Kruszwil

Kruszwil także zyskał, natomiast nie można powiedzieć, by mógł świętować. Jego zasięgi wzrosły tak samo na Instagramie, jak i na Youtube. Natomiast platforma Google zablokowała już kilka różnych kanałów youtubera, więc i tym razem może być podobnie.

Wyświetlenia zatrzymały się na ponad 5 milionach. Wykres nie pozostawia złudzeń, że drama obudziła kanał „Marek Kruszwil”.

Już teraz kanał otrzymał ograniczenia wiekowe, natomiast nadal można na nim publikować filmy.

Kamerzysta

Kamerzysta teoretycznie jest tutaj przegranym, ale tylko teoretycznie. Na Instagramie nie widać ani wielkich przyrostów, ani wielkich spadków.

U „Kamusia” wyświetlenia również wzrosły, natomiast przy takiej skali i tak niewiele to już zmienia. Wydaje się, że youtuber jedyne, co stracił, to po prostu opinię.

Nadal jednak stosunek łapek w górę do tych w dół jest bardzo pozytywny, jak na tak duże oskarżenia i dramę. Przy filmie „Spowiedź” to 104 tysiące w górę i zaledwie 16 tysięcy w dół. Można więc zadać sobie pytanie, czy finalnie ktokolwiek na tym stracił, skoro zasięgi wszystkich trzech osób tylko się zwiększyły.

Na czym to wszystko stanęło? Opublikowano masę screenów, wycinków rozmów, prywatnych nagrań etc. Kamerzysta w środowisku Youtube ma obecnie opinię nieszczerej osoby, która nagrywa przyjaciół, by ewentualnie mieć na nich haki w przyszłości. W przypadku Fagaty praktycznie nic się nie zmieniło. Kruszwil jest postrzegany jako ten, który zapłacił dużą cenę za swoje zachowanie w poprzednich latach i który zwyczajnie dorósł. Jeżeli coś będzie się tutaj działo, to już raczej na salach sądowych.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka