w

Kuriozalna sytuacja na Twitchu. Podczas BlizzConline podmieniono muzykę Metalliki przez DMCA

Twitch zaskoczył raz jeszcze. Na oficjalnym kanale Twitch Gaming podmieniono muzykę, jaka leciała podczas BlizzConline.


Twitch jest obecnie w naprawdę trudnej sytuacji, która wymusza na nim bardzo dziwne rozwiązania. Co to konkretnie oznacza? Wczoraj odbywał się BlizzConline – wielka impreza dla fanów Blizzarda, na której pokazywano nowości związane z produkcjami tego studia.

Wszystko to poprzedził mały koncert Metalliki, który nie wszyscy mogli usłyszeć. Niektórzy zamiast tego słuchali zupełnie innych utworów. Dlaczego?

DMCA na Twitchu w praktyce

Na początku BlizzConline pojawiła się Metallica. James Hetfield przywitał wszystkich:

“Dziękujemy za zaproszenie nas na BlizzCon 2014. Chcielibyśmy tam być w tym roku, ale oczywiście nie możemy. A więc oto jesteśmy, a to dla Was!”

Większość użytkowników Twitcha wychwyciło oczywiście komunikat, jaki został wyświetlony na dole. Na TTV wszyscy są na to bardzo wyczuleni. Przypomnijmy, że Twitch ma duży problem z DMCA, zewnętrzne podmioty zgłaszają się do niego z prośbami o usunięcie konkretnych fragmentów transmisji. A za każde przewinienie streamerzy dostają ostrzeżenia i bany.

To dlatego na oficjalnym kanale Twitch Gaming, nagranie zostało podmienione. Twitch usunął możliwość robienia klipów, ale nagranie zostało.

Z jednej strony widzowie uznali to za niesamowicie zabawną sytuację. Z drugiej pojawiło się wiele krytyki, że nawet w takich sytuacjach Twitch musi kombinować z muzyką. Jak pisze część osób, o wiele lepiej byłoby po prostu zostawić ten fragment bez niczego, zamiast podstawiać coś takiego.