w

Mężczyzna na TikToku scamuje innych scammerów, po czym zgłasza ich na policję

Jak widać, TikTok może przydać się nawet w takich sprawach.


Na TikToku można znaleźć już absolutnie wszystko. Zazwyczaj bardzo łatwo jest się wybić na tej platformie nawet dzięki jednemu filmikowi, który pójdzie w viral. To dlatego w tym świecie powstaje coraz więcej influencer.

Wystarczy utrzymać tylko swój content, aby pozostać na fali. Na TikToku bardzo często przechodzą rzeczy, które na takicm YouTube nie do końca by się przyjęły, dlatego jest to idealna platforma, by rozpocząć swoją „internetową” karierę.

Scam na scammerach na TikToku

We współczesnym świecie Internetu naprawdę łatwo o zostanie oszukanym. Nawet w Polsce często dostaje się maile lub SMS-y, które wyglądają legitnie i próbują naciągnąć na jakieś opłaty lub wejścia w podejrzane linki. Na szczęście ludzie są coraz bardziej uważni i zwracają uwagę na to, co kupują lub na co wyrażają zgodę.

Za granicą jednak zostanie oscamowanym jest o wiele łatwiejsze, zwłaszcza w USA. Dlatego pewien mężczyzna z kontem na TikToku zaczął nagrywać, jak postępuje z osobami, które oszukują innych. YoutuhPastorRyan ma 4,9 mln obserwujących na TikToku i ostatnio coraz częściej nagrywa tego typu kontent, zwłaszcza że influencer posiada tytuł magistra bezpieczeństwa wewnętrznego, więc zna się na rzeczy.

W pierwszym filmie z tej serii tiktoker pokazał, że otrzymał podejrzanego maila, który wyglądał na scam. Mail miał zachęcić użytkownika do zainwestowania pieniędzy w pewną firmę. Ryan od razu zauważył, że coś jest nie tak i tak rozpoczął swoją serię, w której sam zaczął scamować oszustów, aby zlokalizować ich dane i zgłosić ich do odpowiednich służb.

Video

TikTok: https://www.tiktok.com/@youthpastorryan/video/7240219097357684010

W filmiku możemy zauważyć, że tiktoker specjalnie próbuje wzbudzić zaufanie scammerów, aby kliknęli w podane przez niego linki. Dzięki temu uzyskał adresy IP oszustów i ich lokalizację. Ponieważ był prawie pewien, że oszuści nie mówią po angielsku, Ryan nakręcił satyryczny film o „firmie” stojącej za oszustwem, mówiąc po prostu o wszystkich pobieżnych sprawach dotyczących firmy – ale z sarkastycznym tonem. Co ciekawe, to naprawdę się udało.

Ostatnio tiktoker również postanowił pomóc kobiecie, która została oszukana na pieniądze po tym, jak myślała, że kupuje psa. W odpowiedzi Ryan skontaktował się z tym samym psim oszustem, aby wyrazić zainteresowanie psem o imieniu Milo – tym samym psem, którym interesowała się kobieta.

Video

TikTok: https://www.tiktok.com/@youthpastorryan/video/7246154513370074414

Gdy oszuści zażądali pieniędzy za psa, tiktoker wysłał im fałszywy link CashApp, który pozwolił mu uzyskać adres IP i lokalizację scammerów oraz dowiedzieć się, z jakiej platformy i urządzenia korzystali. Filmy YoutuhPastorRyana zyskują po kilka milionów wyświetleń, więc widać, że ludziom się to podoba. Jednocześnie takie TikToki idealnie pokazują, że na tym świecie jest jeszcze wiele dobroci i daje to nadzieje osobom, które zostały niegdyś oszukane.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka