w

Na czacie Twitcha będzie można się udzielać po zweryfikowaniu numeru telefonu, jeżeli tak wybierze streamer

Streamerzy otrzymają nowe opcje, które pozwolą na wybranie, jacy użytkownicy będą mogli korzystać z czatu.


Jest to bezpośrednia konsekwencja tzw. “raidów nienawiści”. Streamerzy prosili o możliwość dodatkowego filtrowania użytkowników na czacie i finalnie wiadomo już, jak będą wyglądać podstawowe funkcje.

To zdecydowanie utrudni trollowanie, ale może także wpłynąć na normalnych użytkowników czatu. Wiadomo, że to tylko początek i w przyszłości pojawi się więcej możliwości filtrowania osób, które będą mogły się udzielać na konkretnych kanałach.

Co się zmieni?

Na ten moment dochodzą dwie nowe funkcje. Streamerzy będą mogli wybrać, czy osoby na czacie mają mieć zweryfikowany adres email lub zweryfikowany numer telefonu. Każdy z tych dwóch wyborów ma dodatkowe opcje.

“Weryfikacja czatu” będzie umożliwiać całkowite zablokowanie możliwości pisania na czacie lub ograniczenie czasowe – można na przykład ustawić, że osoby bez zweryfikowanego numeru telefonu będą mogły pisać po 3 tygodniach.

Póki co opinie o tym są pozytywne ze strony streamerów i nieco negatywne ze strony widzów. Nie wszyscy bowiem chcą potwierdzać swoje konta, podając numer telefonu. Z drugiej strony w Polsce pozwoli to na dość łatwą weryfikację osób piszących na czacie.