w

Netflix usunął najtańszy abonament w tych krajach i zastąpił innym. Co z Polską?

Netflix po raz kolejny kombinuje z cenami abonamentów i planów. Usunięty został najtańszy plan bez reklam.


Netflix po raz kolejny wprowadza zmiany, co do płatnych abonamentów swojej platformy. Przypomnijmy, że do tej pory były 3 plany:

  • Podstawowy,
  • Standard,
  • Premium.

Teraz niektórzy użytkownicy będą musieli pożegnać się z planem podstawowym, chyba że nigdy nie anulują tej subskrypcji.

Netflix usuwa plan podstawowy

Netflix postanowił znowu pokombinować i po cichu usunąć najtańszy plan bez reklam w USA i Wielkiej Brytanii, zastępując go tańszym abonamentem, ale z reklamami. Do tej pory plan podstawowy wynosił 9,99 dolarów miesięcznie bez reklam, teraz został on ograniczony jedynie do osób, które już niego korzystają.

Oznacza to, że nowi i powracający subskrybenci nie będą mieli do niego już dostępu i będą musieli zdecydować się na tańszy plan podstawowy z reklamami za 6,99 dolarów lub droższy plan standardowy. Na ten moment ceny prezentują się tak:

Na oficjalnej stronie Netflixa możemy wyczytać, że:

Plan podstawowy nie jest już dostępny dla nowych lub powracających członków. Jeśli aktualnie korzystasz z planu podstawowego, możesz pozostać w tym planie do czasu zmiany planu lub usunięcia konta.

Na ten moment sprawa tyczy się jedynie Wielkiej Brytanii i USA, ale jeśli się okaże, że wszystko pójdzie zgodnie z zamiarem Netflixa – ludzie zaczną częściej decydować się na droższą subskrypcję – możemy spodziewać się wprowadzenia zmian również do innych krajów, w tym Polski. Na ten moment możemy jednak cieszyć się planem podstawowym bez reklam w cenie 29,99 zł.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka