w

Nie wydawało Wam się. Discord faktycznie zmienił swoje kolory dla ciemnej i jasnej wersji

Discord stosunkowo rzadko aktualizuje swoje kolory, dlatego użytkownicy szybko zauważyli pewne różnice.


Większość użytkowników Discorda zapewne nie zauważyła, że w okolicach 1 kwietnia platforma zmieniła konkretne elementy interfejsu czy ogólnie “aktywności”. Przeszło Wam to koło nosa głównie dlatego, że zajęto się tutaj głównie jasnym stylem. Choć ciemny także uległ zmianie.

Większość używa jednak ciemnego stylu, dlatego mało kto się zirytował. A jednak i takie osoby się znalazły. Użytkownicy jasnego wyglądu bardzo głośno wypowiadają się na temat wprowadzonych zmian.

Co się zmieniło?

Discord zmienił wiele pomniejszych elementów – kolor zielony przy powiadomieniach, kolory samych powiadomień o tym, że ktoś napisał coś do nas na serwerze, kolory ikonek i oczywiście kolor cytowania, który najbardziej kłuje w oczy. O tym piszą między innymi użytkownicy Reddita:

Zmiany te prawdopodobnie podyktowane są chęcią zwiększenia kontrastu dla osób, które mogą mieć z tym problemy. Tyle że użytkownicy o to nie prosili, za to teraz domagają się możliwości przywrócenia startej kolorystyki.

Jeżeli wydawało Wam się, że Discord jest ciemniejszy (tło jest bardziej czarne, wyraziste), to nie zwariowaliście, DC naprawdę to zaktualizował, choć na ciemnym motywie trudno wyłapać większe zmiany.