w

Nietypowy problem osób, które „za wcześnie” założyły swoje konto na Discordzie

Niektórzy użytkownicy zakładali swoje konta na Discordzie wiele lat temu. W efekcie borykają się oni z dość nietypowym problemem.


Discord wcale nie powstał chwilę temu. Komunikator jest na rynku od 2015 roku. Wiadomo, kiedyś wszyscy używali TeamSpeaka, ewentualnie Mumble. Dzisiaj to Discord jest zdecydowanym numerem jeden, jeżeli chodzi o komunikację.

Większość użytkowników korzysta z Discorda od tych kilku lat, ale nie od 2015. I dobrze, bo moglibyście mieć nietypowe problemy. Wszystko przez to, że kiedyś przy zakładaniu konta nie trzeba było podawać chociażby daty urodzenia.

Zbyt wcześnie założone konto

Efekt tego taki, że osoby zakładające konta w okolicach 2015 roku nie mogą wejść na serwery NSFW. Przy rejestracji nie podawały wieku, bo nie było takiego wymogu, więc sam Discord nie ma jak sprawdzić, czy są pełnoletnie.

Co w takiej sytuacji? Jak opisuje to jeden z użytkowników Reddita, nie jest to wcale takie proste. Oczywiście należy się skontaktować z działem wsparcia.

Support oczywiście podpowiada, ale „odblokowanie” pełnych możliwości konta wymaga wysłania swojego dowodu osobistego, który zostanie zweryfikowany. Dodatkowa zabawa, która może zirytować.

Ludzi, którzy mają taki problem jest stosunkowo niewiele, ale jak widać czasem się zdarzają. Wtedy trzeba czekać nawet kilka tygodni, by przejść cały proces weryfikacji.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka