w

Nitrozyniak komentując wyciek Twitch ujawnił, ile rekordowo zarobił z samych donejtów na Youtube

Youtube także potrafi “oddać”, jeżeli chodzi o zarobki tylko i wyłącznie ze streamowania. Liczy się tutaj jednak głównie widownia i jej zaangażowanie.


Po wczorajszym wycieku influencerzy podzielili się na dwie grupy. Jedna neguje kwoty, jakie się pojawiły, druga mówi, że są one zawyżone o mniej więcej 20-30%. Nadal nie wszyscy są świadomi istnienia dwóch różnych list – jedna jest kompletnie oderwana od rzeczywistości, druga lekko zawyżona.

W każdym razie, o przecieku zrobiło się głośno ogólnie w świecie gamingu. Swoje zarobki ujawnił między innymi Izak, teraz dołączył do niego również Nitro. Youtuber nigdy nie miał problemu z ujawnianiem kwot, jakie zarabia, więc i tym razem przyszło mu to dość łatwo.

Rekordowy miesiąc na Youtube z samych donejtów

Nitro, komentując wyciek, wspomniał, ile rekordowo udało mu się zarobić, streamując przez miesiąc dzień w dzień. Kwota może zaskoczyć:

Streamowałem przez 30 dni GTA RP w jakieś wakacje, to był jakiś czerwiec czy lipiec, zarobiłem 117 tysięcy z donejtów, bo na Youtube nie ma reklam ani nic.

Youtuber zaraz wspomniał, że choć są to ogromne pieniądze, to już miesiąc później na jego konto z donejtów wleciało znacznie mniej, bo 13 tysięcy złotych. Jak mówi “to był jakiś ewenement”. Nitro pokazał także ogólne swoje zarobki z donejtów od listopada 2020 roku.

  • Listopad – 10 tysięcy
  • Grudzień – 38 tysięcy
  • Styczeń – 33 tysiące
  • Luty – 8 tysięcy
  • Marzec – 18 tysięcy

Potem znowu spadek do około 10 tysięcy i wzrosty do 30, ostatni miesiąc to znowu skok pod 40 tysięcy.

Oprócz tego pojawiły się także statystyki z głównego kanału, na którym w ostatnim miesiącu nie było zbyt wielu filmów, ale i tak wszystkie wyświetlenia złożyły się na 9 tysięcy dolarów, czyli około 35 tysięcy złotych.

Sam Nitro mówi, że takie statystyki są bardzo przekłamane, bo youtuberzy nie mówią o tym, ile zarabiają na dodatkowych współpracach etc.