w

Nowa mapa polskiego TOP 1000 Twitcha pokazuje, kto z kim dzieli największą widownię

Powstała nowa mapa polskiego Twitcha, pokazująca, kto i w jakim stopniu dzieli ze sobą widownię.


Użytkownik Twittera o nicku “00Linde” ponownie przygotował mapę polskiego Twitcha. Na czym to polega? Jest to przedstawienie połączeń pomiędzy TOP 1000 streamerów i streamerek polskiego Twitcha.

Po co to powstaje? Jest to głównie ciekawostka, pokazująca, jak duże streamerzy łączą się w grupy i jaki wpływ mają na siebie. Widać tutaj idealnie przykładowo Xayoo Industries, Hopaków, czy Dymy. Skąd te nazwy? Streamerzy sami je tworzą, a nazwy można zobaczyć pod tytułem streamów.

TOP 1000 polskiego Twitcha

Jak rozumieć tę mapę? Pierwsza cyfra w kółku to pozycja streamera w polskim rankingu na czerwiec 2021. Liczba w nawiasie to spadek, lub wzrost w rankingu. Dalej mamy obejrzane godziny, czyli podstawową statystykę streamerów.

Mapa w pełnej rozdzielczości otworzy się po kliknięciu na nią, natomiast i bez wchodzenia na nią widać kilka podstawowych grup i społeczności, które nie dzielą ze sobą widzów.

Dopiero tutaj widać, że Twitch ma naprawdę wiele mniejszych i większych społeczności, które żyją własnym życiem. Najwięksi twórcy trzymają się zazwyczaj razem i doskonale to tutaj widać.

  • Obszar żółty – Fortnite
  • Zielony – Dymy
  • Niebieski – Hopaki
  • Różowy – CS i ogólnie FPS
  • Czerwony – Osoby powiązane między innymi z Xayoo Industries

Mamy też streamerów niezwiązanych z konkretnymi grami, ale i również takich, którzy przykładowo trzymają się tylko FIFY, Apexa, Tibii, POE.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka