w

Twitch usunął „słodkie” emotikony ptaszków streamerki. Powodem „treści o charakterze seksualnym”

Twitch jest doświadczonym ekspertem od dziwnych decyzji. Tym razem usuwają „niezwykle gorszące” emotikony.


Twitch już od dłuższego czasu podejmuje dziwne decyzje, które w dużym stopniu zaskakują społeczność. Włodarze platformy streamingowej są w stanie nie zwracać uwagi na półnagie streamerki, nadające z basenu lub wanny, a usuwają słodkie emotikony, które uważają za „treści o charakterze seksualnym”.

Tak właśnie było w przypadku KaraCorvus, czyli streamerki posiadającej ponad 180 tysięcy obserwujących fanów.

Jak wyglądały emotikony, które zostały usunięte przez Twitcha?

Poniżej można zobaczyć wpis KaraCorvus, w którym pokazuje fragement maila od Twitcha. Włodarze piszą w nim, że emotikony zostały usunięte, a przyczyną takiego posunięcia były:

Niedozwolone treści – obrazy przedstawiające treści erotyczne lub nagość, np. emotikony w stylu „Gaz”, które zawierają torsy lub płyny ustrojowe o charakterze seksualnym.

Usunięte emotikony przedstawiały ptaki, które kręciły swoimi kuperkami. Oczywiście w pewien sposób rzeczywiście może to być nawiązanie seksualne, lecz to duża nadinterpretacja ze strony platformy streamingowej. Zwłaszcza że wcześniej wspomniane półnagie streamerki w basenach lub wannach czy ASMR mają się w miarę dobrze.

Decyzja Twitcha może wydawać się absurdalna, lecz zarówno społeczność, jak i sami streamerzy niewiele mogą na to poradzić.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka