w

Pajalock i jego ban na Twitchu po kilku dniach od odbanowania. Za co tym razem? Dokładny shot

Pajalock wrócił na Twitcha po blisko dwóch latach od zbanowania jego kanału. Teraz ponownie otrzymał bana.


Pajalock został zbanowany jeszcze w 2019 roku. Teraz powrócił w sumie na 5 streamów. Jak sam mówił, na partnera musiałby pracować dobre pół roku, dopiero wtedy byłby “bezpieczny”. Po otrzymaniu partnera można bowiem dostać kilka ostrzeżeń.

Bez partnera, a nawet i towarzysza każdy ban może być tym ostatnim. Jak jest w tym przypadku? Kanał został zbanowany kilkanaście minut temu, powody mogą być dwa, choć wywołane tym samym.

Za co Pajalock dostał bana?

Pajalock podczas dzisiejszej transmisji użył “p-worda” i to może być głównym powodem zbanowania kanału. VOD i robienie klipów jest wyłączone, natomiast niewiele to zmienia w kontekście reportowania kanału.

Jedyną nadzieją streamera jest fakt, że Twitch zazwyczaj nie reaguje tak szybko na naruszenia (w sumie kanał został zbanowany po kilkudziesięciu minutach od “p-worda”), więc może chodzić tutaj o masowe zreportowanie kanału. Oczywiście nie jest to nic potwierdzonego, gdyż nadal to ten “p-word” mógł być głównym powodem.

Video

W przypadku “p-worda” wszystko zależy od kontekstu i zachowania streamera po jego użyciu. Trudno powiedzieć, czy fakt jego użycia był powodem bana, czy może chodzi o “mass-report”. W przypadku kanałów bez partnera i towarzysza, jeżeli te zostają masowo zreportowane, Twitch w sposób automatyczny zawiesza kanał do wyjaśnienia sytuacji.

Tego typu bany zdarzały się w Polsce, a ich długość była bardzo różna. Niektórzy czekali dobry miesiąc na decyzję Twitcha, inni byli odbanowywani po kilku dniach. W tym przypadku najważniejsze jest więc wyjaśnienie powodu bana.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka