w

Permanentny ban streamera Twitch za wysyłanie raidów i mówienie, że Pokimane ma chłopaka

Jeden ze streamerów został permanentnie zbanowany za swoje słowa względem popularnej streamerki – Pokimane.


To bardzo nietypowa sytuacja, w której Twitch zmienił 14-dniowego bana na perma bez możliwości odwołania się. Wszystko to rozegrało się pomiędzy dwoma osobami. Jedną na pewno będziecie kojarzyć, bo chodzi o Pokimane.

Drugą był streamer, który ledwo co otrzymał partnera. W sumie miał go jeden dzień. Podczas transmisji zaczął mówić ofensywne słowa względem Pokimane, finalnie zachęcał także do “raidów nienawiści”, po których streamerka musiała przerwać transmisję.

To prawdopodobnie pierwsza taka sprawa

Za granicą trwa obecnie bardzo głośna debata odnośnie tej sprawy. Jidion mówił wprost do swoich widzów, że Pokimane ma chłopaka, żeby ludzie jej nie wysyłali donacji, ostatecznie pojawiło się także zachęcenie do zorganizowania raidów wymierzonych w streamerkę.

Jest to oczywiste złamanie ToS Twitcha. Nie wolno ani nawoływać do raidów, ani nawet oceniać działalności innych partnerów Twitcha. Pokimane ewidentnie poczuła się urażona całym zajściem, w szczególności raidem. W efekcie przerwała swoją transmisję.

Twitch doszedł do wniosku, że Jidion powinien być zbanowany na 14 dni.

W tym temacie wypowiadało się wiele osób, które wskazywały, że zachowanie streamera było po prostu okropne i pogłębiało problem podziałów na TTV pomiędzy kobietami a mężczyznami. Twitch najwyraźniej zgodził się z tym, bowiem ban został zmieniony z 14 dni na perma.

Streamer w teorii pisze, że się poprawi, jeżeli dostanie drugą szansę. Wskazuje też, że czuje się w pewien sposób poszkodowany, gdyż jego ban oryginalnie był na 14 dni, a dopiero pod naporem innych TTV zmienił zdanie.