w

Pokimane i inne streamerki zaczęły się martwić, że zostaną łatwo zastąpione przez AI

Pokimane, ale też i inne streamerki zdały sobie sprawę, że w sumie łatwo będzie je zastąpić.


Ostatnio wiele mówiło się o projekcie Vtuberki, która była tworzona sztuczną inteligencją. Finalnie dostała bana za niezbyt trafne komentarze, natomiast projekt ten pokazał, że nawet dzisiaj można stworzyć Vtuberkę, która będzie miała określoną osobowość, będzie wchodzić w interakcję z czatem etc.

Po nagraniach widać, że w zasadzie trudno byłoby odróżnić tę Vtuberkę od innych, gdyby nie mówiła w bardzo charakterystyczny dla AI sposób:

Pokimane o tym, że może zostać zastąpiona

Poki, ale także i inne streamerki, zdały sobie sprawę z tego, że obecna technologia pozwala stworzyć Vtuberki, nadać im konkretne cechy, ukształtować osobowość w kierunku przykładowo słodkiej dziewczynki.

Co więcej, da się już zrobić model normalnie wyglądającej osoby. Jest to więc w pewien sposób przyszłość streamingu. Ciekawe, że w sumie streamerzy nie mieli takich rozkmin. Nikt nawet nie myślał, że może zostać zastąpiony. Dzisiaj mało jest streamerów, którzy siedzą, oglądają tylko Internet i rozmawiają z czatem.

Pokimane mówiła o AI na swoim ostatnim streamie, przewidując, że to może być spore zagrożenie dla osób streamujących.

Zanim do tego dojdzie, to minie jeszcze sporo czasu. Ostatni eksperyment pokazał, że da się to zrobić, ale AI nie nadaje się do prowadzenia transmisji na platformie o tak ostrych zasadach, jak Twitch.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka