w

Polak właśnie pobił rekord świata w kliknięciach myszką na sekundę. Abstrakcyjny wynik

Ile razy jesteście w stanie kliknąć myszką w ciągu sekundy? Mało kto wie, ale są osoby, które zajmują się szybkim klikaniem na o wiele większą i szybszą skalę.


Szybkie klikanie jest niesamowicie ważną umiejętnością w wielu grach. W League of Legends klika się praktycznie co chwilę, a osoby, które są w stanie robić to niesamowicie szybko, często już na starcie mają przewagę nad przeciwnikiem.

Okazuje się, że jeden z Polaków pobił nieoficjalny rekord świata w szybkim klikaniu. Wygląda to jednak zupełnie inaczej, niż mogłoby się wydawać. Szybkie klikanie ma kilka technik, z czego polski youtuber użył „Bolt click”.

Rekord świata w kliknięciach na sekundę

Na kanale „elo mordo” jest kilka filmów o tematyce klikania, natomiast jeden z nich, wypuszczony zaledwie kilka godzin temu jest zdecydowanie jednym z najciekawszych. Polakowi za pomocą specjalnej techniki udało się pobić rekord świata w kliknięciach na sekundę.

„Bolt click” wymaga wprawy i poznania kilku naprawdę kluczowych tricków. Sam autor wspomina, że dopiero od innych osób zajmujących się wbijaniem jak najwyższego wyniku CPS dowiedział się o kilku sztuczkach. Przykładowo, w tym przypadku kluczowym okazało się podłożenie taśmy pod przycisk myszki. Warto było także zadbać o odpowiednią powierzchnię.

Dzięki temu udało się uzyskać wynik 481 CPS, czyli 481 kliknięć na jedną tylko sekundę. Brzmi ciekawie? Tak to wygląda:

Sam film na ten temat jest naprawdę dobry i stworzony w oryginalny sposób. Nie jest sztywnym materiałem i na pewno jego opracowanie zajęło sporo czasu. Mało kto w ogóle wiedział, że są ludzie zajmujący się biciem takich dość nietypowych rekordów. A już w ogóle nikt nie spodziewał się, że można dzięki temu uzyskać 481 kliknięć w sekundę.

Jeżeli chcecie sobie sami spróbować, ile Wam wychodzi CPS bez używania specjalnych technik, to wystarczy poszukać w Google „CPS” i wejść na dowolną stronę. Łatwo zrozumieć, dlaczego wymaga to masy wprawy.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka