w

Policja w środku nocy “bohatersko” zatrzymuje polskich streamerów Twitch. Teraz miasto jest już bezpieczne

Kojarzycie memy z polską policją, która w środku nocy zatrzymuje ludzi przechodzących na czerwonym świetle? No cóż…


Adamcy to jeden z popularnych streamerów Twitch, który od kilku dni wprowadza duży powiew świeżości w temacie streamów IRL. Takie transmisje zawsze wiążą się z różnymi przygodami, w tym także niekiedy z zatrzymaniami przez policję.

Streamerzy, również ci polscy, czasami stykają się z policją, która w większości przypadków jest całkiem miła, choć trudno powiedzieć, czy to ze względu na stream, czy tak po prostu.

Bohaterskie zatrzymanie. Tyle że nie

O co jednak chodzi? Adamcy przechodził przez pasy na czerwonym świetle. To już w ogóle ciekawa kwestia, bo w teorii na Twitchu można zostać zbanowanym za łamanie przepisów. Tak naprawdę przechodzenie na czerwonym czy w niedozwolonym miejscu chyba nigdy nie skończyło się banem. Owszem, TTV zawieszało kanały za “niebezpieczną jazdę hulajnogą”, używanie telefonu podczas prowadzenia auta, ale nigdy za przechodzenie na czerwonym świetle.

W każdym razie Adamcy przeszedł przez przejście, gdy paliło się światło czerwone (to widoczne jest za plecami streamera). Pech chciał, że akurat w tym momencie obok przejeżdżała policja.

Dzień dobry, panowie. – mówi policjant – Dokumenty zobaczę? Dlaczego panowie na czerwonym przechodzicie?

No przeszliśmy. – odpowiada Adamcy.

No przeszliście, to jest po 300zł mandatu, plus dodatkowo drugie 300zł, że z telefonem w ręku.

I tutaj przepiękna odpowiedź streamera:

A to streama mam.

600zł za przejście na przejściu, gdzie nic nie jechało i o późnych porach brzmi dość srogo. Finalnie policjant sprawdził dokumenty i skończyło się łagodniej.

Klip: https://www.twitch.tv/adamcy_

Policja z jakiegoś powodu uznała, że nie będzie karać streamerów. Zamiast tego zastosowano pouczenie. Może taki był plan od początku, a może zmienił się ze względu na stream.

Co z Twitchem? Adamcy na początku tej całej sytuacji pyta nzq, czy według niego za przejście na czerwonym byłby ban. Ten odpowiada krótkim “no”. Natomiast raczej wątpliwe, by TTV wyciągał z tego konsekwencje, choć kto wie – Twitch bywa naprawdę nieprzewidywalny w takich sytuacjach.