w

Polki z OF będą niepocieszone. Od teraz nie będą mogły już udawać, że nie wiedziały

Polki mające konta na OF i podobnych serwisach mają może nie problem, ale zmartwienie. Będą musiały normalnie płacić podatki.


Wiele dziewczyn mających OF udaje, że nie wie o tym, iż od zarobionych pieniędzy muszą odprowadzać podatki. To podobny przypadek, jak z niektórymi streamerkami, które z jakiegoś powodu nie mają założonych działalności i mają chyba nadzieje, że „jakoś to będzie”.

Tak samo myślał jeden z polskich streamerów LoLa, który po latach musiał zapłacić zaległy podatek, bo urząd skarbowy zorientował się, że coś u niego zdecydowanie nie gra.

Dziewczyny z OF muszą odprowadzać podatek

Wyborcza podała do informacji interpretację Fiskusa, z której jasno wynika, że dziewczyny publikujące w sieci zdjęcia za opłatą muszą odprowadzać od tego podatki. Nie ma tutaj innej opcji. Co to zmienia?

Do tej pory wiele dziewczyn mówiło na swoich Discordach, że ich zdaniem nie muszą tego robić, że jest to jakaś magiczna szara strefa bez odpowiednich regulacji. Cóż, te regulacje właśnie się nie tyle pojawiły, bo wiadomo było o tym od dawna, ile zostały potwierdzone już przez oficjalną interpretację.

Szczególnie że dziewczyny tłumaczyły to jako darowizny, gdzie nie można tego pod to podciągać. To nie donacje z Twitcha, a zapłata za konkretną rzecz, czyli za dostęp do zdjęć.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka