w

Pomarańczowa platforma: Będziecie zaskoczeni, ile zarabia moderator oglądający filmy

Zastanawialiście się kiedyś, ile na pomarańczowej platformie zarabiają jej moderatorzy?


Moderatorzy czy bardziej weryfikatorzy filmów pracują w sumie tak samo, jak w większości innych firm. Przez 8 godzin oglądają filmy opublikowane na platformie. W sumie jest to kilkaset, czasem ponad tysiąc filmów każdego dnia.

Ile można dzięki temu zarobić? Całkiem sporo, choć patrząc na wszystkie afery wokół platformy i jej moderatorów, to odpowiedzialność jest tutaj bardzo duża.

Ile się zarabia za oglądanie filmów?

Zarobki poszczególnych działów na platformie mocno się różnią. Oglądanie filmów jest natomiast płatne całkiem spoko. Według nieoficjalnych danych można rocznie zarobić około 450 tysięcy złotych. Daje to ponad 37 tysięcy złotych miesięcznie.

A i tak nie jest to najlepiej opłacana posada, czego oczywiście można się spodziewać. Programiści zarabiają tam dosłownie miliony, przynajmniej według dostępnych informacji. Mimo wszystko platforma wprowadza wiele innowacji, konkurując tym samym chociażby z Youtubem pod względem algorytmów.

Jak tam się dostać? Serwis niekiedy wystawia oferty pracy, natomiast trzeba pamiętać, że jest to dość mocno wpływająca na psychikę praca. Szczególnie gdy popełni się błąd przy weryfikacji, który może bardzo słono kosztować. Dlatego te 450 tysięcy złotych jest tak naprawdę podstawą.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka