Rewolucja w DMCA na Twitchu. Ostrzeżenia nie są już permanentne i będą wygasać po czasie

Rozrywka

Reklama

Sytuacja streamerów z DMCA ulegnie pewnej poprawie? Na to wygląda

Reklama


Już od kilku miesięcy Twitch prowadzi szeroko zakrojone represje wobec streamerów łamiących zasady DMCA. W tym czasie wprowadzili oni nowe środki, które mają na celu ułatwić twórcom unikanie ich łamania.

Włodarze platformy obiecali także, że zamierzają zrobić w przyszłości coś więcej i wreszcie coś się zaczyna dziać.

Co zrobił Twitch, aby streamerom było lżej z DMCA?

Twitch napisał wytyczne DMCA od początku, aby zrównoważyć tę kwestię. Największe zmiany polegają na tym, że streamer będzie musiał otrzymać teraz 3 ostrzeżenia, aby znów zostać uznanym za naruszającego ustawę z zakresu prawa autorskiego.

Reklama

Użytkownik zostanie uznany za osobę wielokrotnie naruszającą prawa autorskie, jeśli otrzyma trzy ostrzeżenia o naruszeniu praw autorskich. – napisał Twitch.

Po zebraniu kompletu wcześniej wspomnianych ostrzeżeń administracja „zakończy dostęp właściciela konto do usługi Twitch”.

Ostrzeżenia nie są trwałe, ale raczej są powiązane z kontem przez wystarczająco długi czas, aby Twitch mógł ustalić, czy właściciel konta angażuje się w powtarzające się naruszenia, tak, że zakończenie jest konieczne zgodnie z niniejszą Polityką. 

W chwili obecnej nie wiadomo, po jakim czasie ostrzeżenia będą unieważniane. Tak czy inaczej, jest to ulepszenie starego systemu i znacznie bliższe temu, który działa w serwisie YouTube. Czas pokaże, czy będzie to ostateczne rozwiązanie problemu, czy jednak Twitch będzie musiał podjąć jeszcze jakieś kroki.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej