w

Rybson vs xntentacion “To jest okłamywanie widzów w tak kur**ski sposób”. Ostatnio taki czat miał Dis

Wczoraj na polskim Twitchu doszło do wielu niespodziewanych spięć, które dotyczyły przede wszystkim xntentaciona, polskiego streamera.


xntentacion to polski streamer, który w ostatnich miesiącach bardzo szybko zdobył popularność, głównie za sprawą oryginalnej osobowości i hype’u na szachy. Szachy mocno jednak spadły, podobnie, jak regularność xntentaciona.

Widzowie mieli do niego mnóstwo zastrzeżeń, głównie o zbyt dużą ilość sponsorowanych transmisji oraz właśnie niezapowiedziane przerwy, po których trzeba było się domyślać, kiedy streamer wróci. Do dyskusji na ten temat włączył się też Rybson.

xntentacion bardzo mocno skrytykowany

Polski streamer regularnie pojawiał się na Twitchu od końcówki 2020 roku, jego popularność rosła bardzo szybko, efektem czego były też ogromne oczekiwania ze strony widzów. Wystarczy przypomnieć, że to między innymi dzięki niemu powstało całe uniwersum szachowe, zagraniczne streamerki śpiewały polskie piosenki etc. To jednak przez różne spięcia w tej ekipie dobiegło końca.

Tymczasem streamer w pewnym momencie jakby odpuścił, dzisiaj sam przyznaje, że to był jego duży błąd. Zaczął robić także sponsorowane streamy, na których pojawiały się produkty pokroju szamponu do włosów, a widzowie zaczęli mieć do niego coraz większe zastrzeżenia.

DWIE DUŻE PRZERWY W STREAMOWANIU

Wczoraj widzowie nie wytrzymali. Bartek włączył streama, a czat został niemalże zalany ofensywnymi komentarzami w jego stronę. Przez dobre kilkadziesiąt minut na czacie widoczne były tego typu wiadomości:

Ostatnim razem coś takiego działo się na powrotnym streamie Disa. Jak to się stało, że ci dwaj streamerzy (choć w przypadku Disa bardziej pasuje określenie youtuber) nagle zaczęli mieć niemalże taki sam czat?

Mówił o tym między innymi Rybson. Ten pisał do Bartka prywatne wiadomości z tym, co mu się nie podoba. Obaj doskonale się znali i pozostają w bardzo bliskich relacjach. Rybson w tej sytuacji nie miał złych intencji, mówił praktycznie to, co czat. Opowiedział o tym także podczas swojej transmisji. To tam padły bardzo mocne słowa:

(…) Problem polega na tym, że był u Ekipy, wszyscy o tym wiedzą, był u Ekipy, to było na tych filmach, teraz tak o, normalnie, impreza? Nie wiem, poj*bane, dla mnie to jest okłamywanie widzów w taki kur*wski sposób i to jest tak popier*olone (…) Ja mu nawet napisałem, że to jest kur*wskie zachowanie (…)

Video

Klip: https://www.twitch.tv/rybsonlol_

O co tu konkretnie chodziło? Największym problemem, o którym pisali wszyscy były sponsorowane streamy, które zmęczyły widownię. Do tego doszły wyjazdy do Ekipy, o których sam Bartek nie wspominał. I nie chodzi o to, co streamer robi w wolnym czasie, bo nikt nie wymaga informacji o tym, ale o sam fakt przedłużenia przerwy i niepoinformowania widzów. Xn potem tłumaczył, że nie chciał się atencjonować i dlatego pisał jedynie, że chodzi o wyjazd nad morze i sesję.

Streamer w ogóle praktycznie nie informował widzów o tym, co się dzieje, o co wiele osób miało pretensje. Bartek odsłuchał później tego klipa, a streamerzy spotkali się bezpośrednio na TTV.

Video

Klip: https://www.twitch.tv/xntentacion

xntentacion rozpoczął później dyskusję z widzami, w której to jego społeczność mówiła, co mu się nie podoba. Warto tutaj wspomnieć, że przy jednej z takich rozmów Bartek sam się zorientował, że zbyt ostro potraktował Rybsona i będzie go musiał przeprosić. Rybson przyszedł do niego jako przyjaciel, który widzi sytuację z boku i może ją ocenić także jako popularny streamer. Bartek mylnie odebrał to jako atak w jego stronę.

Video

Klip: https://www.twitch.tv/xntentacion

Wśród zarzutów najczęściej padały dokładnie te same rzeczy:

  • Zbyt duża ilość sponsorowanych streamów,
  • Brak dotrzymywania obietnic i spełniania planów,
  • Przerwy w streamowaniu, brak informacji o tym co i dlaczego się dzieje, kiedy będą streamy,
  • Brak crossów z innymi twórcami.

Mówił o tym między innymi Lewus, osoba, która miała duży wkład w cały sukces, jaki odniósł xntentacion.

Video

Klip: https://www.twitch.tv/xntentacion

Bartek skończył streama standardowo po mniej, niż 3 godzinach, co ostatnio stało się kolejnym memem. Widzowie usłyszeli, że faktycznie mają wiele racji i niektóre decyzje były niesamowicie dużym błędem, z każdą rozmową widać było, że Bartek rozumie, co zrobił źle i postara się to naprawić, póki co za sprawą “świeżego kontentu”, jakim mają być IRL.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka