w

Shorts na YouTube zyskają nową przydatną funkcję. Wiele osób się ucieszy

Pojawiła się informacja, że w shortsach na YouTube od teraz będzie można ustawić dodatkową rzecz.


O ile funkcja shorts nigdy nie była i raczej nie będzie główną częścią kontentu na platformie YouTube, o tyle ostatnim czasie staje się coraz popularniejsza i zdobywa zainteresowanie widzów. Dochodzi do tego fakt, że część kanałów skupia się tylko na tego typu twórczości, ponieważ jest szybka, zazwyczaj porusza lżejsze tematy, nierzadko jest zabawna i łatwa w odbiorze.

Dla pewnych osób jest to po prostu forma przenoszenia TikToków na YT, by dotrzeć do szerszej publiczności. Niezależnie od tego, w jakim celu ktoś tworzy shortsy, jedno jest pewne – dużo osób ucieszy się z nowej możliwości, którą zapewni im platforma.

Co nowego dla shorts na YouTube?

Nie trzeba nikogo przekonywać, że miniatura to bardzo istotna część filmiku na YT. Choć może się początkowo wydawać, że jest to jedynie „okładka” filmu, to więksi twórcy wiedzą, że przykucie uwagi widza i pierwsze wrażenie jest niesamowicie ważne.

Stąd też przez lata powstawały różne style miniatur, które stosowały pewne triki, by jeszcze bardziej zachęcić publiczność.

Okazuje się, że od teraz miniaturę będzie można dodać także w przypadku shortsów. Do tej pory ich okładka przedstawiała klatkę z nagrania, co czasem było zachęcające, ale nie zawsze.

Przykładowe shorts ze strony głównej. Po wyświetleniach widać, że funkcja cieszy się dużą popularnością.

Osoby korzystające z zakładki shorts, a tym bardziej ludzie, który udostępniają tego typu treści, na pewno się ucieszą. Daje to więcej możliwości i jest po prostu miłym dodatkiem.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka