w

“Squid Game” miał się nazywać zupełnie inaczej. Jak miał brzmieć alternatywny tytuł serialu i dlaczego?

Twórcy serialu ujawniają, że “Squid Game” miał nosić zupełnie inny tytuł.


Południowokoreański serial zdążył już dawno podbić serca widzów na całym świecie, a także pobić wszelkie rekordy oglądalności, mimo że od premiery produkcji nie minęły nawet 2 miesiące. Już w tym momencie można jednak powiedzieć, że jest to globalny megahit i jeden z najlepszych seriali tego roku.

W związku z tym raczej każdy będzie kojarzył ten serial, nawet jeśli nigdy go nie obejrzał. Już teraz powstaje wiele cosplayów bądź gadżetów związanych z południowokoreańskim serialem. Gra w kalmara stała się na tyle popularna na całym świecie, że każdy, kto tylko usłyszy tytuł serialu, od razu rozpozna, o co chodzi. A co gdyby Squid Game nazywałby się zupełnie inaczej?

Jaką nazwę miał nosić Squid Game?

Kim Min Young, która jest producentem wykonawczym Netflixa, ostatnio podjęła się wywiadu do The Hollywood Reporter, aby omówić kilka ciekawych rzeczy na temat Squid Game. Producentka odpowiadała m.in. na pytania dotyczące drugiego sezonu, genezy serialu, a także dzieliła się wieloma interesującymi aspektami serialu.

To właśnie podczas tego wywiadu Kim Min Young wyjawiła, że tytuł produkcji był sporym przedmiotem dyskusji, który kilkukrotnie był omawiany, a Squid Game miał nosić zupełnie inną nazwę.

Producentka wyjaśniła, że mimo iż gra w kalmara jest prawdziwą grą w Korei Południowej, to jest starą grą mniej znaną już przez młodsze pokolenia. W związku z tym produkcja miała obawy co do atrakcyjności tytułu nie tylko na całym świecie, ale również we własnym kraju.

Squid Game (lub ojingeo po koreańsku) jest prawdziwą grą dla dzieci w Korei, ale nie każdy Koreańczyć ją zna. Moje pokolenie zna tę grę, natomiast pokolenie mojej siostrzenicy już nie do końca. A więc wstępnie wiedzieliśmy, że chcemy, by serial się rozchodził po świecie, jednak martwiliśmy się tym, że tytuł “Squid Game” nie przyjąłby się dobrze i nie odbiłby się echem, bo zbyt mało osób by go zrozumiało.

W związku z tym Kim wyjawiła, że alternatywnym tytułem Squid Game miało być “Round six”. Łatwiejsza nazwa serialu miała odnosić się do sześciu gier, które były rozgrywane przez uczestników gry, z czego dopiero ostatnia była prawdziwą grą w kałamarnicę, znaną przez starsze pokolenie Koreańczyków.

Dopiero Hwang Dong Hyuk, główny twórca Squid Game, zasugerował powrót do pierwotnego tytułu w celu zachowania istoty serialu. Teraz reżyser tylko zachwala swoją decyzję, tłumacząc, że “bardziej tradycyjna” nazwa serialu jedynie pomogła zdobyć popularność, w szczególności wśród publiczności, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia z koreańską kulturą, wzbudzając u nich ciekawość.

Wygląda na to, że gdyby nie główny reżyser produkcji, nie oglądalibyśmy teraz “Squid Game” a “Round Six”, która według wielu nie jest już tak chwytliwą i wzbudzającą ciekawość nazwą. Bardzo możliwe, że gdyby nie pierwotny tytuł, serial nie zdobyłby takiej popularności.