w

Streamer Twitch założył sekretny kanał na Youtube, by pokazać, jak łatwo jest się wybić

W sieci istnieje wiele opinii odnośnie tego, że obecnie wybicie się na Youtue jest trudne. Jeden ze streamerów postanowił obalić ten mit.


Ludwig to popularny streamer Twitch, który jakiś czas temu po cichu założył nowy kanał na Youtube. Wszystko to w ramach wyzwania, które sobie postawił. Według niego, Youtube to nadal 99% umiejętności i 1% szczęścia.

Założenie było proste, w jeden dzień uzbierać przynajmniej 1000 subskrypcji. Czy to się udało? Jak najbardziej. Ludwig spokojnie udowodnił, że wystarczy mieć pomysł i umieć go wypromować, niekoniecznie za pieniądze.

1000 subskrypcji na zupełnie nowym kanale w 24 godziny

Pomysł streamera był prosty – stworzyć film na Youtube traktujący o jednym ze streamerów. Musiał być on ciekawy, by w ogóle zainteresował widownię i samego streamera. Prosty tytuł, miniatura, kliknięcie przez innego streamera w film i obejrzenie go.

Tyle wystarczyło, by Ludwig przebił 1000 subskrypcji. I co ciekawe, Youtube sam zaczął polecać materiał streamera. Z rekomendacji zobaczyło go około 30% widzów.

Cały film dostępny jest u Ludwiga, natomiast ta najważniejsza część zaczyna się mniej więcej w 10 minucie. Inny streamer ogląda film i pojawiają się subskrypcje.

Finalny wynik to 932 subskrypcje w kilka godzin, 11 tysięcy wyświetleń – wszystko to na nowym, nieznanym kanale. Wystarczyło stworzyć materiał, wysłać go streamerowi i patrzeć, jak jego widownia zaczyna subskrybować. Obecnie film został obejrzany ponad 118 tysięcy razy, kanał ma 14.5 tysiąca subów.

Oczywiście, film musiał być ciekawy, nikt nie zostawiłby subskrypcji bez powodu. Warto wspomnieć, że Mizkif, o którym był ten film, nie miał pojęcia o całym wyzwaniu.