w

Streamer zbanowany na Twitchu za plakat Pink Floyd z rzekomym podtekstem erotycznym

Gabepeixe

Jeden z popularnych Brazylijskich streamerów został zbanowany na platformie Twitch.tv za pokazanie… plakatu!


Jedna z najpopularniejszych platform do streamingu, oferuje wszystko, czego dusza zapragnie. Znajdziemy tutaj zwykłe rozmowy twórców z widzami, jak i zmagania profesjonalnych graczy. Ostatnimi czasy streamerzy są nokautowani różnymi, często dziwnymi i nieuzasadnionymi blokadami.

Ban za plakat

Popularny Brazylijski streamer Gabriel „Gabepeixe” Baptist ogłosił, że otrzymał trzydniową blokadę konta, dnia 23 września.

Jak się okazało, blokada została nałożona za pokazanie okładki albumu Pink Floyd „Back Catalogue” – kopia nawet nie należała do niego i nie chodziło tutaj o prawa autorskie.

Gabepiexe instagram

Twórca nie posiadał fizycznej wersji albumu, oglądał inną transmisję na żywo, gdzie u jednego ze streamerów widniało zdjęcie pań.

ZOBACZ – Nitro vs TrueMan – Drama o Maraton Prawdy na Youtube

Prawa autorskie muszą być respektowane, Gabepiexe nie złamał ich, ale naruszył inną zasadę platformy.

Chodzi tutaj oczywiście o podtekst erotyczny! Albowiem okładka ukazuje sześć pomalowanych nagich kobiet, odwróconych plecami do obiektywu.

Pink Floyd Back Catalogue

Gabriel wyjaśnił na swoim Twitterze, że głównym powodem bana są rozebranie kobiety na plakacie. Oczywiście jest to możliwe i pomimo absurdalności (przecież nic nie widać) ma sens. Pojawia się tylko mały problem, osoba u której została pokazana grafika… ma ją w tle od ponad roku i nie została ani razu za to ukarana!

Powód bana wywołał na Reddicie bardzo duże poruszenie. Społeczność nie może pojąć, jak doszło do takiej absurdalności i poważnie zastanawia się, czy moderatorzy platformy nie mają żadnych problemów ze zdrowiem.

Wychodzi na to, że Twitch.tv pomimo wiecznych skandalów, oraz fali krytyki, dalej toleruje kontrowersyjną moderację.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Rozrywka