w

Streamerka Twitch uważa, że otyli powinni mieć własne pomieszczenia „dlaczego nie zawstydzamy otyłych ludzi?”

Jak wywołać międzynarodową dyskusję o tym, że Twitch powinien nakładać bany za niektóre rażące słowa?


Blisko 200 tysięcy wyświetleń ma klip, na którym streamerka mówi o tym, że według niej ludzie otyli powinni być oddzielani od szczupłych. Potem kontynuuje, że ludzie otyli powinni być zawstydzani za to, jak wyglądają.

Jej słowa doprowadziły do międzynarodowej dyskusji odnośnie tego, czy TTV powinno wyciągać konsekwencje z takich słów. Przypomnijmy, że na platformie funkcjonują grupy oraz cechy „chronione”. Wśród nich jest między innymi wygląd.

Pomieszczenia, jak dla palących

„fanfan”, której nie znacie i która nie była jakaś szczególnie popularna (około 50 tysięcy obserwujących) właśnie rozpaliła Twitcha. Jej słowa to dosłownie:

Kiedy idziesz do hotelu, mają tam oddzieloną strefę do palenia, wydzieloną strefę dla palących, dlaczego nie mają tego dla otyłych ludzi? Wiem, że nie ma takich pokoi dla „użytkowników” heroiny, ale dlaczego nie zawstydzamy ludzi, którzy są chorobliwie otyli? To im szkodzi!

Dziewczyna nie jest z Polski, natomiast temat ten pojawił się także w polskich mediach. Oczywiście podkręcony i przekręcony do granic możliwości.

Video

Streamerce zwrócono uwagę na to, że nie powinna tak mówić, bo może kogoś urazić, ale ta nie przyjmowała do informacji, że mogą być ludzie, których wygląd jest wynikiem choroby. Jej dalsze wypowiedzi nijak jej pomagały, bo stwierdzała przykładowo, że z osobami otyłymi nie należy się spotykać.

Wszystko, co mówiłam, dotyczyło tego, że nie powinniśmy gloryfikować ludzi, którzy są chorobliwie otyli, co ma sens, prawda? Nie powinniśmy się spotykać z kimś, kto ma problemy ze zdrowiem, ponieważ obżerali się do otyłości i nazywamy go dzielnym. Podtrzymuję to.

Video

Bardzo możliwe, że Twitch w jakiś sposób zareaguje na te słowa. Odzew społeczności platformy w tej sprawie jest ogromny.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka