w

Streamerki Twitch będą miały o wiele ciężej. Platforma usuwa jedną z funkcji, która była przez nie używana

Twitch zdecydował się na usunięcie jednej z funkcji, która była absolutnie podstawowa przy kategorii ASMR.


ASMR na Twitchu to trochę osobny świat. Jest to kategoria, która rządzi się swoimi prawami – w skrócie, nie ma tam żadnych praw. Wszyscy robią, co chcą, streamują tam co chcą i jak chcą. Teraz Twitch usuwa jedną z funkcji, której używała większość streamerek ASMR.

Czy to oznacza, że ASMR w ogóle zniknie? Raczej nie, natomiast z pewnością wpłynie to na popularność tych transmisji.

Co Twitch usunie?

Część z widzów nawet pewnie nie wie, co to jest. W Polsce raczej nikt z tego nie korzysta, za granicą i w kategorii ASMR to standard.

„Rerun” to ponowne odtwarzanie VODów. Jeżeli nie znacie kategorii ASMR, to możecie to kojarzyć chociażby z transmisji zmarłego streamera Reckfula – osoby z nim powiązane puszczały stare VODy dla uczczenia pamięci o nim.

Większość ludzi kompletnie nie zauważy różnicy, bowiem funkcja ta była stosowana tylko na niszowych kanałach, lub w niszowych kategoriach. Polegało to po prostu na ponownym odtworzeniu VODa.

Są jednak ludzie, którzy tego używali, głównie przy streamerach transmitujących w różnych językach o różnych porach. Ludzie planowali swoje VODy o różnych porach, by dopasować się do stref czasowych.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka