w

Sylwester Wardęga o tym, ile Friz zarabia na swoim kanale Youtube. Można się nieźle zdziwić

Fot. https://youtu.be/tREdRqgGAWA

Ostatnio wszyscy skupili się na zarobkach Wersow, która wprost powiedziała, że z reklam na swoim kanale zarabia około 50 tysięcy miesięcznie.


Sylwester Wardęga obliczył, ile może zarabiać sam Friz. Oczywiście chodzi tutaj tylko i wyłącznie o jego kanał na Youtube. Sylwester nie brał pod uwagę innych projektów pokroju Genzie, nie włączał do tego żadnych deali ani umów z innymi youtuberami.

W tym momencie główny kanał Friza osiąga po 14-16 milionów wyświetleń. Kiedyś te wyniki były znacznie wyższe, a norma przez wiele miesięcy oscylowała w granicy tych 30-40 milionów miesięcznie.

Ile teraz Friz zarabia ze swojego kanału na Youtube?

Sylwester wziął swoje statystyki i porównał je ze statystykami Friza. Z bardzo prostych wyliczeń wychodzi, że Karol ze swojego kanału może zarabiać nawet w okolicach 170 tysięcy miesięcznie. Warto jednak pamiętać, że Friz ma młodszą widownię, niż Wardęga – młodsza widownia to także gorsze stawki.

Sylwester ocenia więc, że dla 14 milionów wyświetleń Friz przy dobrym “watchtime”, czyli czasie oglądania, może wyciągać około 120 tysięcy złotych. Sylwester dla tej górnej granicy 170 tysięcy przyjął, że Friz zarabia około 3 tysięcy dolarów za milion wyświetleń. Potem jednak zaznaczył, że wątpi, by Karol był w stanie osiągać takie stawki przy tworzeniu materiałów dla tej młodszej widowni.