w

To koniec farmienia widzów przez streamerów Twitch. Idą zmiany

Twitch wziął się za jeden z podstawowych sposobów na zdobywanie widzów przez te największe podmioty.


Wiele osób oryginalnie, czytając te komunikaty, założyło, że Twitch ogólnie wyłączy możliwość osadzania transmisji. To miałoby duże znaczenie chociażby dla polskiego podwórka. Nadal niektórzy streamerzy oglądają treści bez licencji, osadzając swoją transmisję na specjalnie przygotowanych stronach.

Tak się jednak nie dzieje. Twitch planuje wyłączyć możliwość osadzania streamów konkretnym twórcom, którzy dzięki tej funkcji są w stanie sztucznie zawyżać ilość osób podczas transmisji.

Co się zmieni?

Prosta sytuacja, która idealnie obrazuje ten problem:

  • Jest streamer x mający powiązania z popularną stroną.
  • Strona osadza transmisję streamera x u siebie, gdzieś w rogu, wyciszoną z automatycznym uruchomieniem się streama w momencie wejścia na stronę.
  • Streamerowi rośnie publika kompletnie niezainteresowana jego transmisją.

Przez wiele miesięcy w ten sposób windowano popularność kanału Fextralife, gdzie kanał po prostu osadzony jest na Wiki:

Do tej pory nie było to odbierane jako coś niezgodnego z regulaminem i to się prawdopodobnie nie zmieni. Zmieni się zapewne jedna, mała rzecz. Usunięta zostanie możliwość osadzania konkretnych streamów albo włączenia funkcji autoplay.

Czy to będzie miało znaczenie dla Polski? Może marginalne, bo jest kilka osób korzystających z tego, ale nie są to jakieś niesamowicie popularne przykłady.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka